Yükleniyor...

Milletvekili Mustafa Canbey, Meclis’te Metaverse İle İlgili Konuşma Yaptı

Son zamanlarda Türkiye'deki siyasi partiler metaverse teknolojisiyle ilgilenmeye ve bu konuda öncü olmak için çalışmalar yapmaya başladı.

milletvekili canbey metaverse

Son zamanlarda Türkiye’deki siyasi partiler metaverse teknolojisiyle ilgilenmeye ve bu konuda öncü olmak için çalışmalar yapmaya başladı. Geçtiğimiz mart ayında AK Parti metaverse’te çalıştay düzenlemişti. Bunun yanı sıra Deva Partisi ve Yeniden Refah Partisi de metaverse’te yerini almıştı. Tüm bunların gerçekleşmesi, Türkiye’de metaverse’ün daha çok konuşulmasına sebep oldu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, metaverse ile ilgili TBMM’de konuşma yaptı.

Metaverse’ün, gerçek dünyayı sanal ortama taşıma vaadiyle günümüzün en çok konuşulan konularından olduğunu dile getiren Canbey, şunları söyledi:

“Meclis’te yaptığımız çalışmaların yanında AK Parti olarak bu dijital çağa adapte olarak, partimizin 7’nci Olağan Kongresinde tüzük değişikliği yaparak Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığımızı kurduk. AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’mız Türkiye’de siyasi alanda bir ilke imza atarak, Genel Başkan Yardımcımız Ömer İleri’nin başkanlığında farklı ortamlardan katılımcılarla siyasi alandaki ilk metaverse toplantısını gerçekleştirmiştir. Yine geçtiğimiz günlerde AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’mız tarafından ‘Gelecek, onu tasarlayana aittir’ mottosuyla düzenlenen ‘Forum Metaverse’ toplantısı bu süreci tüm yönleriyle ele aldığımızın örneklerindendir. Bakın şu ana kadar bile yaptıklarıyla gururumuz olan TOGG markamız blockchain şirketi AVAX ile anlaşarak blockchain teknolojisinde öncü olacaktır.”

“Metaverse Konusunda Önemli Adımlar Atmanın Hazırlıklarını Yapıyoruz

metaverse

Mustafa Canbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyorum.” sözünün bu alandaki hassasiyetlerini yansıttığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Metaverse kavramını büyük dijitalleşme resminin bir parçası olarak görüyoruz. Bu kavramın şu an somut olarak ne olduğu belli olmasa da on yıllar sonra dünyanın, fiziksel ve sanal alanı birleştiren bu yapıya daha çok meyledeceğini tahmin ediyoruz. Türkiye olarak bu konuda önemli adımlar atmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Hem altyapı hem de içerik üretimi yaparak bu teknolojinin yalnızca tüketicisi olmamayı, üreticisi de olmayı hedefliyoruz. Bu konudaki ufkumuz ise kendi medeniyet birikimimizle bu teknolojileri örtüştürmektir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner