Yükleniyor...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Eğitim için Metaverse Çalışmaları Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gazetecilerle bir araya gelerek eğitimdeki son çalışmalar ve eğitimde metaverse konusu hakkında bilgilendirmede bulundu.

bakan ozer metaverse

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gazetecilerle bir araya gelerek eğitimdeki son çalışmalar ve eğitimde metaverse konusu hakkında bilgilendirmede bulundu. Özer, metaverse’e geçiş için okullarda altyapı çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bakan Özer, metaverse ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle sanal gerçeklikle ilgili mesleki eğitim için çalışmalara başlanmıştı. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği açısından riskli alanlarda dünyada mesleki eğitim artırılmış sanal gerçekliğe geçti. Biz de onun aynısını mesleki eğitime uygulayacağız. Mesela kaynakçılık alanında, madencilik alanında uygulamaya başladık.”

Bakan Özer, sanal gerçeklikle ilgili sıkıntının özel teşebbüslerin ve sektörün henüz güçlü olmamasından kaynaklandığını söyledi. Bakan, son olarak şunları ifade etti:

“Artırılmış sanal gerçeklikle ilgili alt yapıyı kurma geliştirme, dijital ile içerikler oluşturma ile ilgili çalışmaları yoğunlaştırdık. Eğitim için de Metaverse ile ilgili çalışmalar devam ediyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x