Yükleniyor...

Nakliye Devi UPS, Metaverse İçin Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Nakliye devi UPS Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) metaverse için ticari marka başvurusunda bulundu.

ups

Nakliye devi UPS Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) metaverse için ticari marka başvurusunda bulundu.

Yapılan dosyalamaya göre UPS, metaverse üzerinde sanal paketler, nakliye etiketleri, giysiler, üniformalar, şapkalar ve araçlar sağlamayı planlıyor.

Ticari marka avukatı Josh Gerben’e göre, UPS’in metaverse hareketi, paket göndermeyi içeren bir oyun deneyiminin parçası olacak. Gerben ayrıca Roblox’un sanal marka aktivasyonlarına da dikkat çekerek, UPS’in bunun bir parçası olabileceğini ileri sürdü.

UPS, Şubat 2018’de Bitcoin de dahil olmak üzere farklı kripto paraları kabul etmek için bir POS sistemine sahip ürün değişim hizmeti için bir model sunmuştu.

Şirket ayrıca Kasım 2017’de taşıyıcılar, nakliyeciler ve tüketiciler arasında şeffaflık seviyesini artırmak ve maliyetleri azaltmak için Coyote Logistics ile birlikte Blockchain in Trucking Alliance’a (BiTA) katıldı.

Kurumsal şirketler metaverse hype’ına dahil olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz ay tüketim malları devi Unilever da başvuru yapan firmalar arasına katılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner