Yükleniyor...

Nike’ın Metaverse İçin Tasarladığı Ayakkabılar 8 Bin Dolara Satılıyor

Nike’ın metaverse için tasarladığı ayakkabıları, NFT koleksiyonu olarak yayınlanmıştı.

nike metaverse NFT ayakkabi

Nike’ın metaverse için tasarladığı ayakkabıları, NFT koleksiyonu olarak yayınlanmıştı. Nike’ın NFT spor ayakkabıları ortalama 8 bin dolara alıcı buluyor.

Facebook’un Meta ismini alması ve Meta’nın metaverse için önemli yatırımlar yapmaya başlamasıyla birlikte gelişmeye başlayan metaverse evreni her geçen gün birçok şirketin bu alana girmesiyle popüler bir teknoloji haline geldi.

Nike’ın Metaverse Ayakkabıları 8 Bin Dolara Alıcı Buluyor

nike nft ve metaverse

Birçok şirket metaverse’te kullanılacak eşyaları da sanal olarak üretmeye başlandı. Bu şirketlerden biri de Amerikalı spor ayakkabı devi Nike oldu.

Geçtiğimiz Aralık ayında Nike, sanal spor ayakkabılar tasarlayan RTFKT şirketini satın almıştı.

Nike ve RTFKT, 20 bin NFT spor ayakkabıdan oluşan Nike Dunk Genesis Cryptokicks koleksiyonunu bu hafta satışa çıkardı. NFT olarak satışa sunulan bu sanal spor ayakkabılar, 7500 ile 9000 dolar arasında değişen fiyatlarıyla NFT pazarında alıcı buldu.

Nike’ın dijital spor ayakkabıları ortalama 8 bin dolara satılıyor. Nadir modeller çok daha yüksek fiyatlara ulaşıyor. Özel tasarım Cryptokicklerin fiyatı 133 bin dolara kadar çıkabiliyor. Alien temalı özel tasarım bir model ise 449 bin dolara satıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner