Yükleniyor...

NuCypher (NU) Coin Nedir? NU Coin Yorum ve Geleceği

NyCypher, NU tokeni ile birlikte, merkezi olmayan bir anahtar yönetim sisteminin (KMS) omurgasını oluşturur.

v 1

NyCypher, NU tokeni ile birlikte, merkezi olmayan bir anahtar yönetim sisteminin (KMS) omurgasını oluşturur.

Tek bir günde %1.000’in üzerinde hızla yükselen bir kripto para birimiyle ne sıklıkla karşılaşıyorsunuz? Bu yazıda, bu başarıya ulaşmayı başaran ve yakın gelecekte tekrarlamaya hazır olan bir proje olan NuCypher’ı tartışacağız. NuCypher protokolü, bir dizi yenilikçi çözüm aracılığıyla blok zinciri endüstrisini rahatsız eden sorunları ele alıyor. NuCypher ve yerel kripto tokeni NU’nun arkasındaki çalışmaları inceleyelim.

NuCypher (NU) Nedir?

NuCypher, Ethereum gibi halka açık blok zincirleri üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar için bir güvenlik ve gizlilik katmanı sağlamayı amaçlayan bir yazılımdır.  

NuCypher, geliştiricilerin özel verileri depolamasına, paylaşmasına ve yönetmesine olanak tanır ve geliştiricilerin bir dizi dapp üzerindeki hassas bilgilere izin verebileceği çeşitli blok zincirlerine birlikte çalışabilir bir güvenlik katmanı eklemeyi amaçlar.

Platform iki ana hizmet sunar:

  • Sırlar Yönetimi: Şifreler ve özel anahtarlar dahil olmak üzere hassas verileri depolar
  • Dinamik Erişim Kontrolü: Hassas verilere koşullu olarak erişim izni verir ve erişimi iptal eder
    Ağın yerel kripto para birimi NU, kullanıcılar için şifreleme hizmetleri gerçekleştiren düğümleri teşvik etmek için kullanılır. 

NuCypher ekibinden daha düzenli güncellemeler için proje güncellemelerini yayınladıkları ve gelişen teknolojileri hakkında araştırma yaptıkları NuCypher bloguna göz atabilirsiniz.

NuCypher’ı Kim Yarattı?

NuCypher, 2015 yılında San Francisco’da MacLane Wilkison ve Michael Egorov tarafından, kullanıcıların bulut sağlayıcılarıyla güvenli bir şekilde veri alışverişinde bulunmalarına yardımcı olmak için kuruldu. NuCypher ekibi, teknolojilerini akıllı sözleşmelere uygulamak için 2017’de harekete geçti. 

NuCypher, hem 750 bin dolar topladıkları özel bir tohum turu hem de iki satış üzerinden 15 milyon doların üzerinde para topladıkları Future Token (SAFT) için Basit Anlaşma ön satışları yoluyla finanse edildi. NuCypher platformu, Ekim 2020’de resmi olarak başlatıldı. 

NuCypher Corporation, geliştirme aşamaları boyunca NuCypher’a rehberlik etmesine yardımcı olurken, proje, Haziran 2020’de gücü, kullanıcıları tarafından kontrol edilen NuCypher Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) adlı yazılım tabanlı bir sisteme aktardı.

NuCypher

NuCypher Nasıl Çalışır?

NuCypher, genel blok zincirlerinin özel verilerini güvenli bir şekilde depolayarak çeşitli protokollere şifreleme hizmetleri sağlar.

Platform, Umbral, şifreleme şeması ve bir işletim düğümleri ağı olan Ursula aracılığıyla bir sır yönetim sistemi ve dinamik erişim kontrol hizmetleri sunar.

Umbral ve Ursulalar

Umbral, NuCypher’in kullanıcıların hem verileri gizli tutmasına hem de bilgileri güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan şifreleme şemasıdır. 

Veri sahipleri, alıcılar için verileri yeniden şifreleyen Ursulas adlı “vekil” nodeları tarafından gerçekleştirilen bir işlemde bir veri alıcısına şifre çözme hakları verir. (Unutmayın ki, proxy’lerin temel verilere veya kilit açma anahtarlarına erişimi yoktur, yalnızca verilerin kilidini açmak için karşılanması gereken diğer koşulları uygularlar.)

Ursula’ların ağ görevlerini yerine getirmek ve yeni basılmış NU tokenlerini kazanmak için NU’yu stake etmeleri gerekiyor. Nodelar, hatalı yeniden şifreleme gerçekleştirirlerse veya önemli kesinti süreleri yaşarlarsa, stake edilen NU’larının bir kısmını veya tamamını kaybedebilir. 

NU ödüllerine ek olarak, Ursula nodeları, temeldeki Ethereum ağında barındırılan uygulamalara NuCypher’in güvenlik ve gizlilik hizmetlerini sağlamak için ETH işlem ücretlerinde de ödüllendirilir.

NU’yu Değerli Yapan Nedir?

NU kripto para birimi, NuCypher ağının korunmasında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar ve tutma, gönderme veya stake etme için kullanılabilir.

Kullanıcılar, NU’ya sahip olarak ve onları stake ederek, bir NuCypher Ursula nodenu çalıştırma ve NuCypher’ın DAO’suna katılma yeteneği kazanır ve protokol yükseltmeleri, ücret oranlarındaki değişiklikler ve DAO’nun kendisinde yapılan ayarlamalar için oy kullanabilir.

Ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilmiş ikinci bir katman olarak, NuCypher’in NU tokenleri, diğer Ethereum ağ tokenleri ile değiştirilebilir ve Ethereum tabanlı uygulamalarda kullanılabilir.

NU Coin Yorum ve Geleceği

Kullanıcılar, güvenlik ve gizlilik planlarını halka açık blok zinciri platformlarına uygulama girişimine dayanarak NuCypher’i çekici bulabilir. 

NuCypher ağı, özel bilgileri saklamaya veya gizlilik hizmetlerini merkezi olmayan uygulamalarına entegre etmeye çalışan akıllı sözleşme geliştiricileri için de ilginç olabilir.

Yatırımcılar ayrıca, piyasanın bir gün blok zinciri uygulamaları için oluşturulmuş gizlilik ve veri yönetimi hizmetlerini tercih edeceğine inanırlarsa, NU’yu satın alıp portföylerine eklemeye çalışabilirler. 

sss

NU Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 NU Coin TL’den işlem görüyor. NU Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. NU Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

NU Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 NU Coin dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle NU Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 3.58 dolarla kaydetti. Bununla birlikte TRIBE yılın en düşük seviyesini ise 0.174 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner