Yükleniyor...
Sponsored

OCC Başkanı, UST Hakkında Konuştu

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkanı Michael Hsu Terra olayı hakkında konuştu.

occ baskani ust hakkinda konustu y

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkanı Michael Hsu Terra olayı hakkında konuştu. Hsu, kriptodaki potansiyeli göz ardı etmemek gerektiğini söylerken diğer taraftan dikkatli ve temkinli bir yaklaşımın altını çizdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hsu, DC Blockchain Zirvesi 2022’de Terra olayı hakkında konuştu. Konuşmasında Terra’nın algoritmik stablecoini UST’nin sabitin bozulmasına rağmen kripto piyasasından geleneksel bankacılık ve finansa yönelik bir bulaşma etkisi olmadığını söyledi. Hsu konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Geleneksel bankacılık sisteminin kriptodaki son olaylara dayanıklılığı bir tesadüf değil. Daha ziyade, en azından kısmen, federal banka düzenleyicilerinin güvenlik, sağlamlık ve tüketicinin korunmasına yönelik sürekli ve kasıtlı vurgusundan kaynaklanmaktadır.”

Hsu ayrıca sektörün hype temelli yaklaşımdan zarar gördüğünü ekledi:

“Ancak sektör çok hızlı büyüdü ve yenilik ve değer yaratma konusunda hype temelli, ‘ateşle, hazır, nişan al’ yaklaşımından zarar görüyor. (…) Kriptodaki son olaylar, bir uyarı niteliğinde ve endüstrinin çözmeye çalıştığı sorunları sıfırlamak ve yeniden kalibre etmek için bir fırsat olarak hizmet etmelidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x