Yükleniyor...

Öldüğünüzde Bitcoin’leriniz (BTC) Ne Olur?

Genel olarak yatırımcılar, Bitcoin yatırımlarını uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorlar ve buna göre planlama yapıyorlar.

Btc 2020 boğa

Genel olarak yatırımcılar, Bitcoin yatırımlarını uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorlar ve buna göre planlama yapıyorlar. Tabi ki bu uzun vadede kimin ne yaşayacağını bilmek imkansız ve hayatta kalmanın bir garantisi yok.

Bu durum son derece can sıkıcı bir olsa da, vefat etmeniz durumunda Bitcoin (BTC) yatırımlarınızın sonsuza kadar erişilemez hale gezmesindense sevdiğiniz birilerinin kullanımına sunmanız muhtemelen herkes için en iyisi olacaktır.

Normal şartlarda sahip olduğunuz BTC’lere kendi isteğiniz dışında erişim sağlanması imkansızdır. Tabi ki belirleyeceğiniz bir sistem ve vasiyet ile Bitcoin cüzdanınıza ulaşım yollarını sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz ancak bundan daha güvenli bir yol daha var.

Casa Covenant adı verilen hizmet ile Bitcoin sahipleri, çoklu imza yolu ile sevdiklerine sahip oldukları Bitcoin’lere erişim hakkı verebiliyor. Bu hizmet sayesinde hem hırsızlık, hem kayıp yatırımlar için bir önlem alınması mümkün.

Hizmet ile 5 farklı kişiye imza yetkisi vermeniz gerekiyor. Bu 5 kişiden 3’ünün izni ve 1 avukatın onayı ile sistem cüzdanınıza erişim için onay veriyor ve Bitcoin’leriniz sevdiklerinizin erişimine açılıyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Celal buyruk
Celal buyruk
4 yıl önce

Bitcoinle alakali tum haberlerin yalan oldugunu bile bile dolandiricilik oldugunu bile bile devlet bu nun reklamini hala neden yasaklamiyo anlamis degilim

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x