Yükleniyor...
Sponsored

OpenSea, İki Beyaz Şapkalı Hacker’a Ödül Ödeyecek

NFT pazar yeri sağlayıcısı OpenSea, sistemlerindeki bugları keşfeden iki hacker'i 200 bin dolar ödeme yaparak ödüllendirdi.

openseaa

NFT pazar yeri sağlayıcısı OpenSea, sistemlerindeki bugları keşfeden iki hacker’i 200 bin dolar ödeme yaparak ödüllendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ödülün sahibi iki hacker, OpenSea’nin altyapısında önemli ölçüde güvenlik problemleri bulduklarını bildirdi. Altyapıda bulunan açıkları buldukları için şirket tarafından toplam 200 bin dolarlık ödül aldılar. Şirket, iyi niyetli hacker ekibine teşekkür etti.

OpenSea, Güvenlik Sorunlarını Dikkate Alıyor

Altyapısında ve ağ dinamiklerinde sürekli güncellemeler yapan OpenSea, yaşanabilecek güvenlik problemlerini de mercek altına alıyor. HackerOne platformuyla birlikte çalışan ekip, sorun bulan hacker’lar için ödül vermekten de çekinmiyor.

Ethereum’daki en büyük NFT pazarı olan OpenSea, geçmiş dönemlerde, kullanıcı varlıklarının kaybına neden olan sorunlarla uğraştı. Bu sorunlarla başa çıkmak isteyen şirket, temel güvenlik açıklarını keşfeden ve kötü amaçla kullanılmadan önce düzeltilmesini sağlayan HackerOne ile çalışmaya başladı.

hackertayf

NFT platformu, bulunan açıkların büyüklüğüne göre de ödüller sunuyor. Şirket tarafından, düşük seviyeli hataların bulunmasında ortalama 6 bin dolarlık, kritik hataların bulunmasında ise 100 bin dolar ödeme yapılıyor.

Kripto paraların en büyük sorunlarından biri olan güvenlik açıkları için son zamanlarda mücadeleler çoğalıyor. Özellikle yoğun ilgi gören NFT sektöründe, kullanıcı varlıklarının dikkatli şekilde korunması amaçlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x