Yükleniyor...
Sponsored

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

PancakeSwap, kripto paraları borç vererek değerlendirmek üzerine tasarlanmış merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamasıdır.

PANCAKE

PancakeSwap, kripto paraları borç vererek değerlendirmek üzerine tasarlanmış merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamasıdır. PancakeSwap’in yerel token’ı CAKE’dir. Eylül 2020’de kullanıma açılmıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PancakeSwap bir kişi ya da kurum tarafından oluşturulmamıştır. Anonim geliştiriciler tarafından başlatılan bir projedir. PancakeSwap projesi, kullanıcıların likidite havuzuna karşı alım satım işlemi yaptığı otomatik piyasa yapıcı modeli kullanan geniş bir alana dönüşmüştür.

CAKE coin BNB Chain üzerine oluşturulmuş fayda ve yönetişim token’ıdır. PancakeSwap platformu üzerinde staking, farming gibi işlemler için kullanılan bir token’dır. CAKE token stakerları, PancakeSwap yönetişiminde oy hakkına da sahip olmaktadırlar.

PancakeSwap projesinde, kripto para borsalarında kullanılan emir defteri sistemi bulunmamaktadır. Kullanıcılar doğrudan likidite havuzları üzerinden alım satım işlemlerini gerçekleştirirler. Kullanıcılar likidite sağlayarak yada varlıklarını havuza kilitleyerek CAKE kazanabilir.

CAKE

Bu projede düzenli aralıklarla piyango düzenlenmektedir. Kullanıcılar isterlerse ellerindeki CAKE token’lar karşılığında piyango bileti alırlar. Ortalama 6 saat süren bu süreçte, 1 ile 14 arasında dört sayı rastgele seçilir. Biletinde bu dört sayının aynı sırayla bulunduğu kullanıcılara piyango havuzunda toplanan paranın yarısı verilir. Kazananlara ödülleri dağıtılırken toplanan token’ların belli bir miktarı token yakım işlemi için ayrılır.

PancakeSwap projesi genel olarak avantajlı olarak değerlendirilmektedir. Her projenin olduğu gibi PancakeSwap projesinin de belli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Öncelikle avantajlarını inceleyecek olursak:

  • Kullanıcılar CAKE alım satımı yapabilir, cüzdanlarında saklayabilir ya da NFT kazanabilirler. 
  • Coin alım satım işlemi için PancakeSwap platformu birçok işlem kolaylığı sağlamaktadır. 
  • Kullanıcılar LP tokenları yatırmak ya da kilitlemek suretiyle ödül kazanmak için tokenlarını stake edebilmektedir. 

Bunun yanı sıra piyasa riskleri hala devam etmektedir. CAKE fiyatında görülen sert dalgalanmalar piyasa beklentisini olumsuz etkileyebilir. Bu tür dezavantajlar da mevcuttur.

PancakeSwap (CAKE) Coin’in dünyanın en popüler ve güvenilir kripto para borsalarından alınması mümkündür. PancakeSwap (CAKE) listelenen borsalardan bazıları şunlardır: Binance, Bybit, Gate.İo, KuCoin, DigiFinex, BKEX ve CoinTiger.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x