Yükleniyor...

Paribu CEO’su Yasin Oral: Suni Olarak Şişirilmiş İşlem Hacimlerinden Uzak Durduk

Türkiye'nin en büyük kripto para borsası Paribu'nun CEO'su Yasin Oral, ParibuLog'da bir yazı kaleme aldı.

yasin oral

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, ParibuLog‘da bir yazı kaleme aldı. Yazısında borsanın 2020 yılındaki yol haritasından önemli ayrıntılar veren Oral, borsanın geçmişinin de kısa bir değerlendirmesinde bulundu.

“Manipülatif Veriler ve Şişirilmiş İşlem Hacimleri Yayınlamadık”

550 bini aşkın kullanıcıya hizmet verdiklerini belirten Oral, Paribu’nun kurulduğu günden itibaren hizmet kalitesine odaklandıklarını, daha görünür olmak uğruna manipülatif veriler ve suni olarak şişirilmiş işlem hacimleri yayınlamadıklarını ifade ediyor. Oral bu konuda şunları söylüyor:

Bu yolculuk başlarken kurum kültürümüz ve müşteriye yaklaşımımız çok netti. Daha görünür olmak uğruna asla manipülatif veriler, suni olarak şişirilmiş işlem hacimleri yayımlamadık.

“Gerçek Dışı Vaatler ve Abartılmış Fiyat Tahminleri Vermedik”

Gerçek dışı vaatler ve abartılmış fiyat tahminleri vermek yerine kullanıcıların en güvenli şekilde kripto para ekosistemine alışabilmesi, hem geleneksel hem de yeni finans dünyasının enstrümanlarıyla tanışmasına yoğunlaştıklarını söyleyen Paribu CEO’su, Paribu’nun müşterilerine veri ve varlıklarının bir bütün olarak güvencelerinin altında olduğunu her uygulamada hissettirdiğini, “Suç finansmanı ihtimali içeren hiçbir girişime asla izin vermedik. Bu konudaki prosedür ve protokolleri kesintisiz uyguladık.” ifadelerini kullanıyor.

“Türkiye’de Müşteri Odaklı Hareket Etmelerini Beklemek Zor”

Türkiye’de kripto para ekosisteminin gelişimine büyük oranda katkı sağladıklarına değinen Oral, bu şekilde Türkiye’nin yabancı kripto para platformları için de cazip bir pazar olarak görülmeye başlandığını belirtiyor.

Oral’ın kaleme aldığı yazıdaki en ilginç kısım ise Türkiye’nin bu cazibesinin yalnızca Türkiye pazarının büyüklüğünden ve potansiyelinden kaynaklanmadığını ve bu cazibenin bir başka ve daha önemli sebebinin kendisine doğrudan bir merkez edinememiş bazı platformların liman arama ihtiyacından kaynaklandığını belirtmesi. Bu konuda Oral Türkiye’nin küçük bir üs ve liman olarak kullanılamayacak kadar büyük ve önemli bir ülke olduğunu ifade ederken ayrıca şunları söylüyor:

Kripto para ve lisanslandırma konularında öncü olan ülkelerde dahi kendisine bir merkez bulamamış platformların Türkiye’de müşteri odaklı hareket etmelerini beklemek zor.

“Türkiye Pazarına Farklı Beklentilerle Gelen Şirketlerle Ayrışıyoruz”

Paribu’nun kendine merkez bulamamış, güvenli liman arayışındaki platformlardan farklı olduğunun altını çizen Oral, bu konuda şunları ifade ediyor:

Öncelikle Paribu Türkiye merkezli bir şirket. Gelirleri üzerinden vergi ödeyen, dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan bir platform. Bugüne dek gerekli yasal mercilerle kurduğumuz dirsek teması ve şeffaflığımız da bunun önemli göstergelerinden. Ayrıca Paribu, yerel pazardaki başarısını ve hizmetlerini global ölçekte sürdürmek için çalışmalarını sürdüren bir platform. Bu yüzden Türkiye pazarına farklı beklentilerle gelen şirketlerle ayrışıyoruz.

“Türkiye Menşeili Bir Dünya Markası Yaratıyoruz”

2017’de kurulmasından sadece birkaç ay sonra resmi verilere göre dünyanın en büyük işlem hacmine sahip 16. platformu haline geldiklerini söyleyen Paribu CEO’su, sürdürülebilir bir başarı inşa ettiklerini ve Türkiye menşeili bir dünya markası yaratma çalışmalarının son aşamasında olduklarını belirtiyor.

Kripto paraların gündelik hayattaki kullanımını yaygınlaştıracak çalışmalar için geri sayımı başlattıklarını ifade eden Oral, bu konuda şunları söylüyor:

Kullanıcı varlıklarının güvenle saklanması konusunda regülatif standartlara örnek teşkil edecek tasarılar geliştiriyoruz. Paribu blokzincir ağını kurarak Türkiye’nin bu teknolojiden daha efektif şekilde yararlanması için adımlar atıyoruz. Ayrıca blokzincir temelli sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışıyoruz. Bu süreçte, dün olduğu gibi gelecekte de müşteri odaklı yapımızı koruyacağız. Müşterilerimizin de iyi bildiği gibi, Paribu kârlılık uğruna kaliteli hizmetlerinden ödün vermeyecek. Verdiğimiz hizmetin kalitesi ise bizim görünürlüğümüzün öncelikli ögesi olmaya devam edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner