Anasayfa Borsalar Paribu, Marketine Chainlink'i (LINK) Ekledi

Paribu, Marketine Chainlink’i (LINK) Ekledi

Hacim bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından olan Paribu, marketine Chainlink’i (LINK) eklediğini duyurdu.

Borsanın Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre, Chainlink (LINK) yatırma ve çekme işlemleri başlamış durumda. LINK/TL marketi ise bugün saat 16:00’da hizmete açılacak.

Chainlink (LINK) Nedir?

Merkezi olmayan bir Oracle hizmeti ve türünün ilk platform örneği olan Chainlink, ilk olarak 2015 yılında Ethereum‘un piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan akıllı sözleşme işlevini dünyanın geri kalanına yaymayı amaçlıyor.

Akıllı sözleşmeler her ne kadar güçlü bir araç olsalar da kullanımları Blockchaine özgü uygulamalarla sınırlı. Chainlink çözümü, akıllı sözleşmelerin zincir dışı sistemler ve API‘ler ile iletişim kurmaları için ChainLink Oracle hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor.

Chainlink Oracle’ları sayesinde akıllı sözleşmeler, zincir dışı havuzlardan veri toplayabiliyor ve bunları Blockchain’e taşıyabiliyorlar.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Chainlink (LINK) haberi hazırladığımız sırada en büyük 24. kripto para birimiydi ve 1,78 dolardan el değiştiriyordu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları