Yükleniyor...

Paribu, Marketine Chainlink’i (LINK) Ekledi

Hacim bakımından Türkiye'nin en büyük kripto para borsalarından olan Paribu, marketine Chainlink'i (LINK) eklediğini duyurdu.

Paribu Chainlink LINK

Hacim bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından olan Paribu, marketine Chainlink’i (LINK) eklediğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Borsanın Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre, Chainlink (LINK) yatırma ve çekme işlemleri başlamış durumda. LINK/TL marketi ise bugün saat 16:00’da hizmete açılacak.

Chainlink (LINK) Nedir?

Merkezi olmayan bir Oracle hizmeti ve türünün ilk platform örneği olan Chainlink, ilk olarak 2015 yılında Ethereum‘un piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan akıllı sözleşme işlevini dünyanın geri kalanına yaymayı amaçlıyor.

Akıllı sözleşmeler her ne kadar güçlü bir araç olsalar da kullanımları Blockchaine özgü uygulamalarla sınırlı. Chainlink çözümü, akıllı sözleşmelerin zincir dışı sistemler ve API‘ler ile iletişim kurmaları için ChainLink Oracle hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor.

Chainlink Oracle’ları sayesinde akıllı sözleşmeler, zincir dışı havuzlardan veri toplayabiliyor ve bunları Blockchain’e taşıyabiliyorlar.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Chainlink (LINK) haberi hazırladığımız sırada en büyük 24. kripto para birimiydi ve 1,78 dolardan el değiştiriyordu.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Tintin Bebek
Tintin Bebek
3 yıl önce

Hacim bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından olan Paribu,nu daha da kapasitesini artırmasını diliyoruz

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x