Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? Uzmanların Güncel Bitcoin Yorumları

Bitcoin, bir hafta süren konsolidasyonun ardından güçlü bir şekilde yükselişe geçti.

Güncel Bitcoin Yorumları

Bitcoin, bir hafta süren konsolidasyonun ardından güçlü bir şekilde yükselişe geçti. Bitcoin fiyatı dün, TSİ 11:45’de yılın en yüksek seviyesi olan 9.400 dolara yükseldi ve birçok analist ve profesyonel yatırımcıya göre, önümüzdeki hafta yeni üst seviyelere ulaşmak için hazırlanıyor olabilir.

Uzmanların Bitcoin Fiyat Değerlendirmesi

Fundstrat Global CEO’su Thomas Lee’ye göre, ayı piyasası sona erdi ve yatırımcılar, 2017’deki boğa piyasasında olduğu gibi FOMO ile Bitcoin’i büyük bir ralliye sokmak üzere olabilirler.

Piyasaya olan duyarlılık tamamen değişmiş gibi görünüyor ve RT’nin Keizer Report programına ev sahipliği yapan Max Keizer gibi birçok kripto para meraklısı 20.000 dolarlık kilometre taşına çok yakında bir kez daha ulaşılabileceğini ve Bitcoin’in daha da yükselebileceğini düşünüyor.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, piyasanın Facebook’un kripto parası Libra Coin’ini tanıtmasıyla tetiklenecek olan büyük bir boğa koşusuna hazırlandığını ve Bitcoin fiyatının 21 Haziran’a kadar 10 bin dolara ulaşabileceği görüşünde.

Bitcoin’in piyasa değeri son zamanların en yüksek seviyesine ulaştıkça ağın hesaplama gücünü ifade eden hashrate değeri de yükseliyor ve Bitcoin hashrate’i 14 Haziran’da saniyede 62 milyon terahash ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Daha fazla madenci ağa dahil oldukla ağ daha güvenli hale geliyor.

Bitcoin ağının son derece etkin olduğunun bir diğer göstergesi de işlem sayısından görülebilir. Günlük aktif Bitcoin adreslerinin sayısı geçtiğimiz günlerde 1 milyonun üstüne çıktı ve eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, ağdaki bu iki değerin Bitcoin fiyatı için olumlu bir işaret olduğunun altını çiziyor.

Öte yandan, Twitter’daki @XRPcryptowolf, son yükselişin Tether arzından kaynaklandığına inanıyor. Dün piyasaya 100 milyon USDT sürülmüştü. Bu yıl piyasaya 1.5 milyardan fazla Tether sürüldü ki bu günlük yaklaşık 9 milyon USDT’ye karşılık geliyor.

Bitcoin’deki yükselişin nedeni her ne olursa olsun, boğa eğilimi devam ediyor gibi görünüyor ve teknik analist @BigCheds, 8 ve 34 haftalık üssel hareketli ortalamada 2015’in Ekim ayındakine benzer bir golden cross oluştu. Ona göre, o dönem oluşan golden cross 2017’nin Aralık ayında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların görülmesini sağladı ve şimdi 2017’dekine benzer bir boğa koşusu söz konusu olabilir.

Bitcoin’in 8.200 dolarlık kritik direnç seviyesini kırması sonrası bir sonraki direnç seviyesi 9.600 dolar civarında. Ekonomist Alex Krüger’e göre, Bitcoin bu direnci kıracak olursa 10.000 dolara, 11.500 dolara ve hatta uzaya kadar gidebilir.

Bitcoin, yeni yılın en yüksek seviyelerine bir bir yükselmeye devam ederken, yükseliş eğilimi daha fazla Tether’in piyasaya sürülmesiyle devam edecek gibi görünüyor.

Facebook, yeni kripto para birimini tanıtmaya hazırlanırken tüm gözler Bitcoin’e çevrilmiş durumda. İnsanlar kripto para piyasasının yeni üyesinin Bitcoin’i etkileyip etkilemeyeceğini görmek için merakla bekliyor.

@Rhytratrader, 9.000 doların üzerine çıktığından beri Bitcoin’in durdurulamayacağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner