Yükleniyor...

PayPal’ın Solana hamlesindeki gizlilik detayı

Yakın zamanda Solana ekosisteminde kullanıma sunulan PayPal'ın PYUSD stablecoin''i, ek bir özellik olarak gizli transferler sunacak.

solana png

Yakın zamanda Solana ekosisteminde kullanıma sunulan PayPal’ın PYUSD stablecoin”i, ek bir özellik olarak gizli transferler sunacak.

29 Mayıs’ta ödeme platformu PayPal, daha önce yalnızca Ethereum’da mevcut olan PYUSD stablecoin’ini Solana‘da çıkardığını duyurdu. PayPal’ın bu hamlesiyle hem stablecoin hem de Solana ekosistemindeki gelişmeler merak edildi. PYUSD ile ilgili özellikle de gizli transferler kullanıcıların dikkatini çekti.

Yetkil isimlerden konuya ilişkin açıklamalar geldi

Kripto para uzmanı Udi Wertheimer şunları söyledi : “Bu, Bitcoin geliştiricilerinin neredeyse on yıldır üzerinde çalıştığı ancak asla oluşturamadığı bir özellik olan ‘gizli işlemler’e çok benziyor ve siz bana bu özelliğe ilk önce PayPal kullanıcılarının sahip olacağını mı söylüyorsunuz?”

solana

Helius Labs CEO’su Mert Mumtaz , “Paypal, Solana’ya yalnızca hız için tercih etmedi” dedi ve ekledi:

“Solana, katman-1’in kendisinde yerel olarak gizli transferlere ve token programlanabilirliğine de izin veriyor. Yalnızca gizli transferler oyunun kurallarını değiştirir.”

Solana Vakfı, “TE’ler (token uzantıları), PYUSD’nin yalnızca PayPal ekosistemine değil, PayPal dışında da herhangi bir uyumlu cüzdan, takas veya entegre edilmesine ve kullanılmasına olanak tanıyan açık bir standarttır” diye açıkladı.

PYUSD, Ağustos 2023’te piyasaya sürüldü ve ihraççı Paxos’a göre öncelikle ABD Hazinesi Ters Repo Anlaşmaları tarafından destekleniyor. CoinGecko’ya göre dolaşımdaki arzı bu yılın başından bu yana yüzde 50 arttı ve stablecoin’in 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 18 milyon dolar oldu.

PYUSD’nin son zamanlardaki çıkışı büyük bir ilgi topladı. Özellikle de Solana ekosistemine yönelik hamleleri dikkat çekiyor. Stablecoin’in bundan sonraki hamleleri merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner