Yükleniyor...

Pentagon, Kripto Paraların Ulusal Güvenliğe Tehdit Olup Olmadığını Araştırıyor

ABD Savunma Bakanlığı'nın genel merkezi olan Pentagon, kripto paraların ulusal güvenlik açısından ne tür tehditler oluşturabileceğini tespit etmek için yeni bir program başlattı.

pentagon

ABD Savunma Bakanlığı’nın genel merkezi olan Pentagon, kripto paraların ulusal güvenlik açısından ne tür tehditler oluşturabileceğini tespit etmek için yeni bir program başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İnternet, GPS ve insansız hava araçları gibi teknolojileri ortaya çıkartan DARPA, kripto pazarının haritasını çıkarmaya odaklanacak.

Pentagon, Kripto için Harekete Geçti

Pentagon, kripto araştırma projesi için dijital varlık veri analizi şirketi Inca Digital ile de birlikte çalışacak.

Inca Digital’in CEO’su Adam Zarazinski’ye göre firma, hükümetin blokzincirinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamasına yardımcı olmayı planlıyor. Gerçekleştirilen işbirliği ile birlikte kripto dolandırıcılıklarının ve hileli faaliyetlerinin tespit edilmesinin kolaylaştırılması gündemde.

Proje ek olarak, yasadışı faaliyetler için dijital varlıklara güvenen siyasi rejimlerin çabalarına son vermeyi de amaçlıyor.

Kısa bir süre önce ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Koreli hacker grubu tarafından kara para aklama için kullanıldığı gerekçesiyle Tornado Cash’e yaptırım uyguladığını açıklamıştı.

ABD Hükümeti, birkaç hafta önce Kuzey Kore bağlantılı Lazarus Group tarafından çalınan Axie Infinity token’larının bir kısmını da geri almayı başardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x