Yükleniyor...

Piyasa yapıcıların günü: Gem’ler yükselişte!

Majör coin'lerdeki fiyat hareketliliği sabit kalırken, bazı altcoin'lerde yüzde 50'ye yakın yükselişler görüldü.

Kripto piyasası

Majör coin’lerdeki fiyat hareketliliği sabit kalırken, bazı altcoin’lerde yüzde 50’ye yakın yükselişler görüldü.

Haber akışlarıyla şekillenen Bitcoin (BTC) fiyat hareketliliği, piyasayı belirsizliğe sürükledi. Birçok kripto para, BTC’nin yükselişine eşlik edemedi.

Altcoin’lerde belirsizlik sürerken, birçok kripto para biriminin yaşadığı yükselişler dikkat çekti. Özellikle bazı altcoin’lerde yüzde 50’den fazla yükselişler görüldü.

Düşük piyasa değerine sahip kripto paralar yükseliyor!

Bitcoin (BTC) yön belirlemeye çalırken, bazı altcoin’lerde yukarı yönlü hareketlilik görüldü. Viberate (VIB) yüzde 80’den fazla bir yükseliş yaşadı ve birçok kripto borsasında en çok yükselen kripto para birimi oldu. Diğer taraftan Orbs (ORBS) ise yüzde 50’den fazla bir yükselişe imza attı.

Kripto yükseliş

Binance’te listelenen CHESS ise yüzde 25’lik bir yükseliş yaşadı. TIP, PROS, CVC ve PERL gibi kripto para birimleri de yükselişlere eşlik etti. Binance’in en çok yükselenler listesinde ilk sıraları, düşük piyasa değerine sahip kripto para birimleri ele geçirdi. Bu kripto para birimleri, yüksek volatilite ve risk barındırmalarıyla biliniyor. Fiyatlar oldukça oynak durumda.

düşük piyasa değeri

Tüm bu kripto paralar yüksek risk içerek hareketlilikleriyle biliniyor. Yükselişlerinin arkasında ise piyasa yapıcılar yer alıyor. Çünkü söz konusu projeler yükselişi destekleyecek herhangi bir gelişmeye tanıklık etmedi. Ayrıca bu yükselişlere majör coin’ler eşlik etmedi.

Piyasa yapıcılar altcoin’lerde alım satıma müdahale ederek fiyat oynaklığı yaratıyor. Böylelikle altcoin’ler hacimleniyor ve piyasa yapıcıların kasasına para girişi sağlanıyor.

Diğer taraftan, piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi tarafında göze çarpan bir yükseliş yaşanmadı. Günün öne çıkan coin’leri OKB, APE ve SOL oldu. Ancak bu kripto paralar son 24 saatte yüzde 2 ila 6 arasında yükseldi.

Majör

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner