Yükleniyor...

PlayStation’ın Babası, Sanal Gerçeklik ve Metaverse İle İlgili Düşüncelerini Paylaştı

PlayStation’ın babası olarak kabul edilen Ken Kutaragi, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi.

metaverse.sanal gerceklik

PlayStation’ın babası olarak kabul edilen Ken Kutaragi, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda sanal gerçeklik ve metaverse ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Kutaragi verdiği röportajda sanal gerçeklik dünyasını da metaverse evrenini de benimseyemediğini söyleyerek şöyle konuştu;

“Sanal gerçeklik ekipmanlarıyla ilgili en büyük sorun, kişiyi gerçek dünyadan izole ediyor oluşu. İnsanların kulaklık ve gözlük taktıkları zaman gerçek dünya ile tüm bağları kesiliyor. Gerçek dünyadaki hiçbir ses duyulmuyor, hiçbir şey görülmüyor. Gerçek dünyanın içinde olmak, sanal bir dünyada olmaktan çok daha önemli.”

“Sanal Bir Dünyaya Taşınmanın Amacını Anlamıyorum”

Metaverse

PlayStation’ın babası Kutaragi, metaverse teknolojisini tamamen yok saymadığını, bu teknolojilerin önemli potansiyellere sahip olduğunu, sanal dünyada alışveriş yapmak gibi şeylerin mümkün olmayacağını, sanal bir dünyaya taşınmanın amacını tam olarak anlayamadığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner