Polygon, ZK-Rollup Girişimi Mir Protocol'ü 400 Milyon Dolara Satın Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Polygon, ZK-Rollup Girişimi Mir Protocol’ü 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Polygon (MATIC), ZK-rollup girişimi Mir Protocol'ü 400 milyon dolara satın aldı.

polygon zk rollup girisimi mir protocolu 400 milyon dolara satin aldi

Polygon (MATIC), ZK-rollup girişimi Mir Protocol’ü 400 milyon dolara satın aldı. Mir, Polygon Zero olarak yeniden markalaştı. 

Polygon, ZK-rollupları alanında bir başka satın alma daha yaptı. Proje, Mir Protocol’ü 400 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Anlaşma ise Polygon’un Ağustos ayında 250 milyon dolara Hermez Network’ü satın almasını takip ediyor. ZK-rolluplar, işlemleri işlerken bu işlemlerin ağda yayımlanmasını gerektirmez. Bu nedenle, blok alanını ve gas ücretlerini azaltır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polygon, Mir’in en hızlı ZK-proof teknolojiye sahip olduğunu, yani kanıtları daha hızlı üretebileceğini ve tek bir kanıtta daha fazla işlemi doğrulayabileceğini söylüyor. Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu harika bir mühendislik parçası. Plonky2, bir dizüstü bilgisayarda 170 milisaniye gibi inanılmaz bir sürede özyinelemeli kanıtlar üretebilir. En önemlisi de plonky2’nin boyut optimize edilmiş modda 45 kb kanıtla Ethereum’da kullanımı pratiktir.”

Bjeliç ayrıca Mir’in kurucuları Brendan Farmer ve Daniel Lubarov’ın diğer sekiz meslektaşıyla birlikte anlaşmanın bir parçası olarak Polygon ekibine katılacağını söyledi. Anlaşma 190 milyon MATIC tokenı ve 100 milyon dolarlık USDC’yi içerdi. 

Mir, Polygon Zero Oluyor

Yine anlaşmanın bir parçası olarak, Mir Polygon Zero olarak yeniden markalaşacak. Proje, ZK-proof teknolojisine dayalı bir ZK-rollup oluşturacak. Bjelic, Polygon Zero rollup’ının gelecek yıl hazır olması gerektiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x