Yükleniyor...

Polygon’daki DApp Sayısı Yüzde 400 Arttı

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon'daki DApp'lerin sayısı, 2022 yılının başından bu yana yüzde 400'lük bir artış gösterdi.

Polygondaki DApp Sayisi Yuzde 400 Artti

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon‘daki DApp’lerin sayısı, 2022 yılının başından bu yana yüzde 400’lük bir artış gösterdi.

İnsanların farklı hizmetlere güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan DApp’lerin sayısında artış yaşanıyor. Blockchain projeleri kendilerine belirli platformlarda yer buluyor. Bu platformlardan Polygon, 2022 yılında iyi bir ivme yakalayarak DApp sayısında artış gördü.

Polygon DApp Sayısı 40 Bine Yaklaştı

Polygon ekibi, bir blog yazısı aracılığıyla platformunda yer alan DApp’lerin sayısını paylaştı. Bu sayının hem test ağında hem de ana ağda başlatılan birikmiş uygulama sayısını temsil ettiği belirtildi. Polygon CEO’su Ryan Wyatt ise Twitter’da, büyümeden memnun kaldığını belirten “Polygon’da oldukça iyi bir yıl geçiriyoruz” gönderisi paylaştı.

Polygon tarafından yapılan açıklamada, DApp projelerinin yüzde 74’ünün Polygon’a entegre olduğu ve yüzde 26’sının hem Ethereum hem Polygon’da bulunduğu yer aldı. 2022 yılı başlangıcıyla birlikte geride bıraktığımız 8 aylık süreç içerisinde DApp’lerin sayısı yüzde 400 artarak 37 bini geçti.

Bugüne kadar ağda işlenen yaklaşık 1,6 milyar işlemle, 142 milyondan fazla kullanıcı adresi ve 5 milyar dolarlık varlık güvence altına alındı.

Polygon’un EVM uyumlu Proof-of-stake (PoS) blockchain’inde, NFT marketplace OpenSea, Metaverse platformları Decentraland, Sandbox ve Animoca Brands gibi önde gelen proje ve markalara ev sahipliği yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner