Yükleniyor...

Polyhedra-ZkSync çatışması sürüyor: Son durum ne?

zkBridge'in geliştiricisi Polyhedra Network, zkSync ile devam eden anlaşmazlığa yanıt olarak kripto borsası HashKey Global'deki listelemede "ZKJ" kodunu kullanacağını duyurdu.

zksync

zkBridge‘in geliştiricisi Polyhedra Network, zkSync ile devam eden anlaşmazlığa yanıt olarak kripto borsası HashKey Global’deki listelemede “ZKJ” kodunu kullanacağını duyurdu.

Polyhedra 30 Mayıs’ta günü The Block’a, ZK topluluğuna katılmak anlamına gelen ZKJ olarak yeniden adlandırdığını söyledi. Şirket, Polygon ve StarkWare, Polygon Kurucu Ortakları Sandeep Nailwal, Brendan Farmer, Polyhedra Kurucu Ortağı Tiancheng Xie, StarkWare CEO’su Eli Ben-Sasson ve StarkWare Bilimsel Danışmanı Shafi Goldwasser tarafından imzalanan ortak bir bildiri yayımladı. 

Polyhedra ve zkSync savaşı giderek kızışıyor

Polyhedra yaşanan olaylar hakkında, “Bu bir şirketin ticari markası olmamalı. Herkes tarafından erişilebilir olmalı” dedi. “Bugün, topluluğa Matter Labs’ın tüm ticari marka başvurularını ve ‘ZK’ işaretinin kullanımını geri çekmesini talep etmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

The Block, geçen Salı günü zkSync‘in lansmanı ve airdrop öncesinde ZK kodunu kullanmak istediğini ancak Polyhedra’nın işlem gördüğü kodu talep etmesi nedeniyle sorunlarla karşılaştığını bildirmişti. Bybit daha sonra geçtiğimiz Perşembe günü Polyhedra’nın kodunda ayarlamalar yapacağını ve zkSync’i spot trade platformunda ZK kodu altında listeleyeceğini duyurdu.

Polyhedra, Cuma günü bir X gönderisinde zkSync’in kod seçimini açıkça kınadı. Polyhedra, “2024 yılında, ETH ETF’nin onayına rağmen hâlâ çeşitli taraflara fayda sağlayan ve başkalarının hak sahibi isimlerini çalan projelerin olması inanılmaz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner