Yükleniyor...

Potansiyel Airdrop: zkSync Airdrop’una Nasıl Katılınır?

zkSync airdrop söylentileri kullanıcıları harekete geçirdi.

zksync airdrop

zkSync airdrop söylentileri kullanıcıları harekete geçirdi. Olası bir zkSync Era airdrop’u almak için ise ekosistemle etkileşim kurmak ve protokole likidite yatırmak önemlidir.

zkSync Airdrop’una Nasıl Katılınır?

Kullanıcılara daha düşük ücretler ve daha hızlı para çekme imkanı sunan zkSync, izlenmesi gereken bir proje olarak görülür. Optimism ve Arbitrum gibi ağların ne kadar iyimser tokenlar çıkardığına bakılırsa, zkSync’in gelecekte bir token çıkarması olasıdır. Bu da projenin DAO çalıştırmaya karar vermesiyle olacaktır. Böyle bir durumda, takas edilebilir bir token çıkarılması öngörülmektedir.

zkSync airdrop’una katılmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikle MetaMask cüzdanınıza zkSync Era’yı ekleyin. Ayrıca varlıklarınızı ağ üzerinden köprülemeniz gerekecektir.
  • Varlıklarınızı zkSync Era’ya bağlamak için https://bridge.zksync.io/ adresini ziyaret edin. Bu işlem için bir ücret alınır, bu nedenle işlem ücretlerini ödemek için cüzdanınızda yeterli ETH olduğundan emin olun.
  • Varlıkların zkSync Era ağına bağlanmasıyla, zkSync’e likidite yatırmış olacaksınız. Sonrasında ana ağdaki projelerle etkileşime geçmelisiniz.
  • Etkileşim sayısı ve sıklığı önemli olabileceğinden, bu platformlarla düzenli olarak tekrar tekrar etkileşime geçin. Ayrıca, bu işlemlerin değerinin dikkate alınması gereken başka bir potansiyel faktör olduğunu unutmayın. Düzenli olarak ne kadar çok işlem ve protokolle etkileşime girerseniz, uygunluk kriterlerini karşılama şansınız o kadar yüksek olur.
zksync airdrop

zkSync Nedir?

zkSync, Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilmiş bir Katman 2 zero-knowledge ölçeklendirme çözümüdür. Katman 2 çözümleri, ana ağdan uzaklaşarak ve ana ağ üzerindeki nispeten daha yüksek yük olmadan çalışarak verimliliği artırır. zkSync aynı zamanda işlemleri daha da hızlandırmayı ve toplamalar aracılığıyla gruplardaki işlemleri doğrulayarak her işlem için daha ucuz ücretler almayı vaat eden güvene dayalı olmayan bir protokoldür.

zkSync, kripto cüzdanlarının daha fazla işlev sunan daha karmaşık şekillerde kurulmasına izin veren hesap soyutlama desteği içerir. Bu, bir cüzdanın çoklu imza veya iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik adımları gerektirebileceği anlamına gelir.

Ayrıca, ihtilaflar için bir haftalık bir meydan okuma penceresi sağlama güvenlik parametresi nedeniyle para çekme işlemlerinin en az yedi gün sürdüğü iyimser toplamaların aksine, varlıkların sıfır bilgi toplamasından Ethereum’a çekilmesi yaklaşık 15 dakika ila 3 saat sürer. Sıfır bilgi toplamaları güvenilir olmadığından ve işlemleri doğrulamak için yalnızca matematiğe ve kriptografik kanıtlara dayandığından, zk-rollups sözleşmesi geçerliliği doğruladıktan sonra çıkış işlemleri yürütüldüğünden, iyimser toplamalardaki bir haftalık sorgulama penceresi zk-rollupsta gereksizdir.

Şu anda, zkSync’teki tüm işlemler şeffaftır ve işlemin ayrıntıları herkese açıktır. Ancak ekip, kitlesel benimsemeyi teşvik etmek için gizliliği ayrılmaz bir protokol özelliği olarak uygulamaya yönelik planlar olduğunu doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner