Yükleniyor...

Ethereum (ETH), Güncelleme Öncesinde Değer Kaybetti!

Shanghai ve Capella için saatler sayan Ethereum (ETH), kısa sürede yüzde 5'e yakın bir düşüş sergileyek, güncelleme öncesinde ekosistemi korkuttu.

eth

Shanghai ve Capella için saatler sayan Ethereum (ETH), kısa sürede yüzde 5’e yakın bir düşüş sergileyek, güncelleme öncesinde ekosistemi korkuttu.

Shangai ve Capella güncellemeleri yaklaştıkça hareketliliği artan ETH, birkaç saat içersinde yüzde 4,39’luk bir düşüş sergiledi. Güncellemelerin yaratmış olduğu heyecan ile birlikte, fiyatın henüz hangi rotada hareket edeceği kestirilemiyor. Yaklaşık olalarak 1940 dolardan 1865 dolara gelen ETH, güncellemeye saatler kala yapmış olduğu bu fiyat hareketiyle kripto yatırımcılarını telaşlandırdı. Haberin yazımı itibariyle haftalık açılış fiyatının üstünde seyreden ETH, saatler ilerledikçe daha da kızışacak gibi duruyor.

Ethereum’da (ETH) Neler Oluyor? Grafik Analizi

1940 dolardan düşüş hareketini başlatan ETH, haftalık açılış fiyatına yaklaşarak 1865 dolar seviyelerinde seyrediyor. Güncellemeye saatler sayan Ethereum ekosistemi, fiyatın düşüşüyle birlikte kripto yatırımcılarında korku oluşturdu. Günlerdir rüzgarı arkasına alan ETH, yükselişini sürdürebilmesi için 1913 doları aşıp, 1942 dolara doğru yeniden yola çıkmalı.

Ekran Resmi 2023 04 12 09.09.48

Fiyattaki düşen trendin devam etmesi durumunda ise, 1860 – 1820 dolar seviyelerinin destek olarak çalışması takip edilebilir. Güncelleme için bu kadar az süre kalmışken, ETH’de ki hareketlilik daha da artacak gibi duruyor.

Shanghai ve Capella Güncellemelerinin Ayrntıları

Shanghai ve Capella (Shapella) ağ yükseltmesi, Ethereum ağında 13 Nisan 2023 tarihinde 01:27’de gerçekleşecek. Yükseltme, doğrulayıcıların stake’lerini çekmelerine izin verecek. Bu yükseltme, doğrulayıcıların 18 milyondan fazla ETH’ye erişmesine ve potansiyel olarak bu ETH’yi geri almasına olanak tanıyacak. Güncelleme, epoch 620,9536’da gerçekleşecek. Güncelleme sonrası para çekme işlemleri iki türlü gerçekleştirilecek.

Kullanıcılara 32 ETH üzerindeki varlıklarına erişim imkanı sunulacak. 16 doğrulayıcı bu görevi üstleniyor ve kullanıcılara her haftasonu varlıklarını teslim ediyor. Parça parça çekim yani.

Kullanıcılar, 32 ETH’lerini ve üzerindeki varlıklarını, tüm cezaları kabul ederek çekebilecekler ve Beacon Chain’den çıkartılacaklar. EtherWorld.co kurucusu Pooja Ranjan’ın tahminlerine göre, günde maksimum 1.800 doğrulayıcının varlıklarını geri almasına izin verilecek. Bu da kısmi para çekme işlemlerine ek olarak, günde 57.600 ETH’ye denk geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner