Yükleniyor...

Potansiyel LayerZero (ZRO) Airdrop Nasıl Alınır?

LayerZero Airdrop'una uygunluğunuzu artırmak için, protokolün Discord'u aracılığıyla güncel kalırken, LayerZero destekli köprüleri, DEX'leri ve ödünç verme protokollerini kullanabilirsiniz.

layerzero airdrop

LayerZero Airdrop’una uygunluğunuzu artırmak için, protokolün Discord’u aracılığıyla güncel kalırken, LayerZero destekli köprüleri, DEX’leri ve ödünç verme protokollerini kullanabilirsiniz.

LayerZero Nedir?

LayerZero, zincirler arası mesajların yeni Relayer ve Oracle mimarilerinden geçmesine izin veren bir omnichain birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Blokzinciri teknolojisinin ilerlemesi, birden fazla blokzincirinin inşa edilmesine yol açmıştır. Pazar lideri Ethereum’a ek olarak, Avalanche, Solana, Polygon, BNB Chain vb. gibi diğer birçok zincir, ilgili geliştirme çabalarıyla pazar hacmini kendine çekmektedir.

Ancak bu olgu, her zincirdeki faaliyetlerin kendi ekosistemleri içinde silo haline getirilmesiyle likidite parçalanmasına yol açmıştır. Bu da belirli zincirlerde takılıp kalan ve diğer zincirlerde bulunan uygulamalara erişimde zorluklarla karşılaşan kullanıcı deneyiminden (UX) ödün verir.

LayerZero, yukarıdaki sorunlara bir çözüm sağlamak için devreye girer. Farklı blokzincirlerini birbirine bağlamak için oluşturulmuş birlikte çalışabilir bir çözümdür. Relayer ve Oracle modeliyle LayerZero, gerçekleşen zincirler arası işlemleri doğru bir şekilde doğrulayabilir.

a16z, Sequoia, Tiger Global, Coinbase Ventures ve daha fazlasını içeren yatırımcılarla LayerZero’nun şimdiye kadar kazandığı ilgi yüksek denecek derecededir. Ekip, 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 120 milyon dolar toplamayı başarmış, bu da çok fazla dikkat çekmesine ve ortaklıklar kurmasına yardımcı olmuştur. Mevcut durumda Uniswap, TraderJoe, Radiant Capital ve daha fazlası gibi önde gelen protokollerle de ortaklıklar kurulmuştur.

Merkezi olmayan protokollerin çoğuna benzer şekilde, LayerZero token airdrop’unun gelecekte bir zamanda dağıtılma potansiyeli vardır. Airdropu almak için ise atabileceğiniz bazı adımlar mevcuttur.

layerzero

LayerZero Airdrop Nasıl Alınır?

Ekip henüz herhangi bir ZRO Airdrop’unun resmi duyurusunu yayınlamadı. Bununla birlikte, bir ZRO Airdropu alma şansımızı artırmak için etkileşimde bulunabileceğimiz bir dizi protokol bulunur. Optimism, Arbitrum ve Aptos gibi önceki Airdrop’lara dönüp baktığınızda, LayerZero üzerine kurulu protokollerle yüksek düzeyde etkileşimin bir Airdrop’a hak kazanma şansınızı artırmasının muhtemel olduğunu görürsünüz. Airdrop alma ihtimalini artırmak için 4 farklı yöntemi sizler için derledik…

1. Discord’a Katılın

” https://discord-layerzero.netlify.app/discord ” adresine giderek ve “Ben robot değilim” seçeneğine tıklayarak başlayın.

  Ardından, ‘ Katıl’ı tıklayın.

  ‘Katıl’ düğmesinin bulunduğu bir diğer ekran yüklenmezse, ‘I’m not a robot’ (Ben robot değilim) seçeneğine tıklayarak sayfayı yenileyebilir ve tekrar başlayabilirsiniz.

  Discord kanalına girmek için ‘Daveti Kabul Et’e tıklayın. Hesabınızı doğrulamayı ve ‘genel’ / ‘gm’ kanallarında etkileşimde bulunmayı unutmayın.

  Aktif bir topluluk üyesi olmak, genellikle airdrop’lara hak kazanmak için bir kriterdir. Discord üzerinden etkinlik düzeyi çeşitli yöntemlerle izlenebilir; en yaygın olanı, doğrudan grupta gönderilen mesajların sayısıyla ölçülen, bir kullanıcının diğer topluluk üyeleriyle olan etkileşim miktarı olacaktır. Başka bir yöntem, Discord topluluk moderatörlerinin, soruları yanıtlayarak ve yeni topluluk üyelerine katılmalarına yardımcı olarak aktif olarak katkıda bulunan bazı hesapları belirlemesi olabilir.

  Bu, kullanıcıları topluluğa aktif olarak katılmaya teşvik ederek sağlam bir topluluk oluşturmaya yardımcı olur; bu, protokollerin kullanımı büyük ölçüde topluluklarına bağlı olacağından, genellikle protokolün başarısı için çok önemli bir faktördür.

  2. Stargate’i Kullanın

  Stargate, LayerZero teknolojisi kullanılarak varlıkların farklı zincirler arasında köprülenmesine izin veren, LayerZero tarafından geliştirilen ilk ve temel merkezi olmayan uygulamadır. Şu anda aynı zamanda, 400 milyon doların üzerinde kilitli toplam değer açısından en büyük dApp’tir.

   • Varlıkları Stargate Transfer ile https://stargate.finance/transfer adresinde birleştirin.
   • “Gönderen” altında: Cüzdanınızdaki belirteci ve bu belirteç için ağı seçin.
   • ‘Kime’ altında: Takas etmek istediğiniz belirteci ve köprü kurmak istediğiniz ağı seçin.
   • “Toplam Tutar” altında: Köprülemek istediğiniz varlık miktarını girin.
   • Yukarıdaki ayrıntılar girildikten sonra, ‘Aktar’ı tıklayın.

   Cüzdanınızda gas olarak kullanmak için yeterli ETH olduğundan emin olun. Gaz çok yüksekse, daha sonra köprülemeyi düşünebilirsiniz.

   https://stargate.finance/pool adresindeki Stargate Pool ile Likidite Sağlayın.

   Cüzdanınızı bağladığınızda, platform size cüzdanınızdaki varlıklara dayalı olarak likidite yatırmanız için mevcut havuzları gösterecektir. Bunun dışında yüksek getirili havuzları keşfetmek için ‘En İyi Havuzlar’a tıklayabilirsiniz.

   Mevcut belirli bir havuza tıklayın ve aşağıdaki arayüzü göreceksiniz. Likidite sağlamak istediğiniz token miktarını girin ve ‘Ekle’ye tıklayın.

   Likiditeyi kaldırmak için, ‘Havuzlarınız’a gidin, ilgili havuza tıklayın ve ‘Kaldır’a geçin.

   Bir havuza para yatırdığınızda, bir LP token alacaksınız. Ek ödüller kazanmak için bu LP token’ı farm’a stake etmeniz de önerilir.

   LiquidSwap by Pontem Network’ü Kullanın

   LiquidSwap, kullanıcıların LayerZero teknolojisini kullanarak varlıklarını Aptos üzerinden diğer ağlara bağlamasına olanak tanır.

    • https://bridge.liquidswap.com/ adresine gidin.
    • Her iki ağ için cüzdanları bağlayın. Bu durumda Ethereum ağı için MetaMask ve Aptos ağı için Martian Wallet bağlanır.
    • Üzerinden köprü kurulacak coin’i seçin.
    • Almak istediğiniz coin’i seçin.
    • Köprü yapmak istediğiniz ağı seçin.
    • Köprülenecek coin miktarını girin.
    • ‘Aktar’ı tıklayın.

    LayerZero’dan Aptos Bridge’i Kullanın

    Aptos Bridge, kullanıcıların LayerZero teknolojisini kullanarak varlıkları Aptos üzerinden diğer ağlara bağlamasına olanak tanır.

    • https://theaptosbridge.com/bridge adresine gidin.
    • Her iki ağ için cüzdanları bağlayın. Bu durumda Ethereum ağı için MetaMask ve Aptos ağı için Martian Wallet bağlanır.
    • Üzerinden köprü kurulacak token’ı seçin.
    • Almak istediğiniz token’ı seçin.
    • Köprü yapmak istediğiniz ağı seçin.
    • Köprülenecek coin miktarını girin.
    • ‘Aktar’ı tıklayın.

    Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


    ck x banner
    ck youtube banner