Yükleniyor...

Bu beş altcoin’e dikkat: Analistler ralli sinyali verdi!

Cointelegraph'a görüşlerini belirten uzmanlar, 2024 yılına damga vurmasını bekledikleri beş farklı altcoin projesini detaylıca inceledi.

analistler

Cointelegraph’a görüşlerini belirten uzmanlar, 2024 yılına damga vurmasını bekledikleri beş farklı altcoin projesini detaylıca inceledi.

Tecrübeli kripto yatırımcılarına göre, boğa piyasasındaki her düşüş, altcoin portföyünüzü geliştirmek için önemli bir fırsat ortaya çıkartıyor. Bitcoin’in Halving sonrası yükseliş eğiliminin devam edeceğini varsayarsak, birkaç altcoin önümüzdeki aylarda ana kripto para biriminden daha iyi performans gösterebilir. Cointelegraph, son videosunda 2024 yılında portföyleri güçlendirmeye hazır beş altcoini inceledi.

xrp analist

Analist ve YouTuber Scott Melker, Ethereum için katman-2 ölçeklendirme çözümleri, alternatif katman-1’ler, yapay zeka kripto tokenleri ve merkeziyetsiz finans (DeFi) gibi kripto piyasasının en sıcak trendlerini titizlikle inceledi. Melker, Her bir tokeni yıl boyunca fiyatını etkileyebilecek teknik göstergeler, temel unsurlar ve potansiyel katalizörler göz önünde bulundurularak kapsamlı bir analizden geçirdi.

Her bir altcoin için potansiyel avantajlar ve dezavantajlar tartışılmakta ve izleyicilere her bir proje hakkında dengeli bir bakış açısı kazandırıyor. 

analist

1- Ethereum (ETH)

Önümüzdeki dönemde öne çıkmasını beklediği altcoinler arasında ilk olarak ETH‘yi ele alan trader Eric Crown, ETH fiyatı tahmini için iki farklı senaryoyu ele aldı. Crown, yılın üçüncü çeyreğinin sonuna doğru Ether fiyatının 10 bin dolara kadar yükselebileceğini belirtti. Crown, ETH’nin yıl sonuna kadar 17 bin dolar hedefine ulaşma potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi. 

Ünlü trader, boğa senaryosunda bahsettiği fiyatların en uç sınır olduğunu vurguladı yaptı. Crown’a göre bir yükseliş halinde ETH tavan fiyat ile güncel rakam olan 3 bin 500 dolar aralığına yerleşebilir.  Crown, kötü senaryoda ise değişken fibonacci indikatörünü baz alarak ETH fiyatının dip olarak 2 bin 200 ila 2 bin 500 dolar aralığına gerileyebileceğini belirtti.

Ethereum Dencun katman 2

2- Optimism (OP)

Ethereum’da bir hareketlilik gözlemlendiği takdirde ağ üzerinde katman-2 çözümü olan Optimisim’i (OP) de değerlendiren analistler, rakibi Arbitrum ile birlikte bu alanda lider olduklarını yatırımcılara hatırlattı. Hemen ardından OP fiyat hareketlerini inceleyen Eric Crown, Mayıs ayından itibaren OP’nin 7,50 dolar seviyesine yükselebileceği yorumunu yaptı. Analist, kötü senaryoda ise Optimism’in 3 buçuk doların altına düşme ihtimali üzerinde durdu. 

optimism op

3- Uniswap (UNI)

Ether ve katman-2 projelerinin sonra Cointelegraph’a konuşan uzmanlar merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünü ele aldı. Güvenlik konusunda sağlam bir geçmişi olması nedeniyle Uniswap‘ı (UNI) seçen uzmanlar, DeFi platformunun rakiplerinin aksine günümüze kadar büyük bir saldırıya uğramamış olmasına atıf yaptı.

Videoda, Uniswap Foundation’un yakında staking sistemine katılan UNI sahiplerine protokol ücretlerini dağıtma planına vurgu yapıldı. Teknik analist Eric Crown, iyimser senaryoda UNI’nin yıl sonuna doğru yeni zirveleri göreceğini öngörürken ayı formülünde ise 4 buçuk doların altını işaret etti. 

altcoin

4- Solana (SOL)

2020’nin Mart ayında sıfırdan başlatılan Solana blokzincirinin ana tokeni SOL, Ocak 2022 döneminde 55 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. SOL coinin agresif yükselişi sonrası FTX borsasının iflası, aynı sertlikte düşüşe neden oldu.

Batık borsanın en büyük ikinci SOL sahibi olması dolayısıyla oluşan panik, “Ethereum Katili’nin” fiyatını 10 doların altına taşıdı. Çöküş sonrası Solana’nın büyük ölçüde toparlandığını hatırlatan uzmanlar, SOL coin’in geçtiğimiz yıl yüzde 500 yükseldiğini. Solana’nın Ethereum kadar güvenilir olmadığını kabul eden Cointelegraph piyasa analisti Marcel Pechman, fiyat üzerinde bu durumun önemli bir etkiye yol açmadığı görüşünde. 

Pechman, SOL fiyatının önümüzdeki altı ay içerisinde yüzde 50 oranına varan yükselişlere sahne olabileceğini belirtti. 

altcoin

5- SingularityNET (AGIX)

2024’ün en büyük trendleri arasında yapay zekanın yer aldığına atıf yapan uzmanlar, dikkat çeken son altcoin projesi olarak SingularityNET’i (AGIX) işaret etti. Projenin yapay zeka ve kriptonun kesiştiği yer olduğunun vurgulandığı içerikte SingularityNET’in hizmetlere erişimi demokratikleştirmeyi amaçlayan bir platform olduğu bilgisi yer aldı.

Yapay zeka tokeni olduğunu iddia edenlerin yüzde 99’nun dolandırcı olduğunu iddia eden Marcel Pechman, yatırımcıların en az bir yıl geçmişi olan projeleri tercih etmesi gerektiğini belirtti. 

Teknik analist Eric Crown, AGIX fiyatının yaz aylarına doğru 2,5 dolara doğru hareket edebileceği yorumunu yaptı. Crown, ayı senaryosunda ise AGIX’in 50 cent civarına gerileyebileceğini paylaştı. 

altcoin


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner