Yükleniyor...

Ravencoin (RVN) Neden Yükseliyor? 13 Eylül 2022

CoinGecko verilerine göre Ravencoin son 24 saatte yüzde 14'ten fazla yükseliş kaydetti.

Ravencoin RVN Neden Yukseliyor

CoinGecko verilerine göre Ravencoin son 24 saatte yüzde 14’ten fazla yükseliş kaydetti. Peki Ravencoin neden yükseliyor?

Ravencoin neden yükseliyor? Ravencoin’deki yükselişin sebebi ne? Son 24 saatte durgun piyasada yüzde 14’ten fazla yükseliş gösteren Ravencoin neden bu kadar yükseldi gelin beraber bakalım.

Ravencoin Neden Yükseliyor?

Ravencoin, Proof of Work konsensüs algoritmasını kullanan birkaç Blockchain’den biri. Ethereum’un yaklaşan ağ yükseltmesiyle beraber Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake konsensüsüne geçirecek adımlardan en büyük ve belki de en önemlisi. Ethereum’un Proof of Stake’e geçişiyle beraber birçok Ethereum madencisi operasyonlarını taşıyacak başka bir çıkış yolu arıyor.

Bu noktada da Ravencoin gibi Proof of Work coin’leri öne çıkıyor.

ravencoin
Ravencoin’in grafiği Kaynak: CoinGecko

Ravencoin, Ethereum’un Merge’ünün yaklaşmasıyla beraber ilgi çekici hale geldi. Bu yüzden yükselmeye başlayan Ravencoin’in ağdaki hareketliliği de artmış durumda.

ravencoin hashrate
Ravencoin Hashrate Kaynak: 2Miners

Ravencoin’in ağ hash oranı, 6 Eylül’deki 2,79 Th/s’den, yazı yazıldığı an itibariyle 6,46 TH/s’ye gelirken hash oranı geçen hafta ile kıyaslandığında önemli ölçüde arttı. 2miners.com’dan alınan verilere göre, ağ zorluğu da 37.78K’dan 83.12K’ya çıkarak 2 kat artış gerçekleştirdi.

ravencoin network difficulty
Ravencoin ağ zorluğu Kaynak: 2miners

Tüm bu veriler gösteriyor ki Ethereum’un Merge’ü ile birlikte kayan ilginin bir kısmını Ravencoin çekebilmiş durumda. Bununla birlikte yükseliş gösterdiği de görülebiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner