Yükleniyor...

Red Bull, NFT ve Metaverse İçin Ticari Marka Başvurusu Yaptı

Son zamanların en çok konuşulan teknolojisi metaverse ve NFT’lere, birçok şirket, marka başvurusu yapmaya devam ediyor.

reb bull nft metaverse

Son zamanların en çok konuşulan teknolojisi metaverse ve NFT’lere, birçok şirket, marka başvurusu yapmaya devam ediyor. Bu şirketlere enerji içeceği devi Red Bull da katıldı.

Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull da metaverse ve NFT’ler için marka başvurusunda bulundu. Şirket metaverse’e genişlemeyi ve markalı NFT’ler sunmayı planladığını belirtti.

Metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 8 Mart Salı günü Red Bull’un bu haberini duyurdu. Şirketin NFT, hem sanal hem de kripto para birimleriyle ilgili bir dizi finansal değişim hizmetleri ve multimedya sunmayı planladığını açıkladı.

red bull metaverse nft
e

Ticari marka başvuruları Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) 97293326 kayıt numarası altında dosyalanmıştır.

Metaverse Evrenine Ticari Marka Başvuruları Artıyor

Amerikan çok uluslu enerji şirketi Chevron, adı ve logosu için metaverse ile ilgili yeni bir ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirmişti.

Victoria’s Secret, fast-food zinciri McDonald’s, enerji içeceği üreticisi Monster Energy ve perakende devi Walmart, NFT sektörüne adım atan büyük şirketlerden bazıları. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki NFT ticari marka başvurularının sayısı 2021’de 421 kat artmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner