Yükleniyor...

Reddit’in Kripto Tercihleri: Bu Yılın En İyi 7 Kripto Oyun Coin’i (Sponsorlu)

2023 yılı, kripto oyun endüstrisi için büyük bir yıl olmaya aday ve Reddit'in kripto tutkunları son zamanlarda hangi tokenleri takip etmeleri gerektiğini konuşuyor.

metacade

2023 yılı, kripto oyun endüstrisi için büyük bir yıl olmaya aday ve Reddit’in kripto tutkunları son zamanlarda hangi tokenleri takip etmeleri gerektiğini konuşuyor. Bu makalede, kaçırmayı göze alamayacağınız en iyi yedi kripto oyun coinini bulacaksınız. Köklü dev projelerden heyecan verici yeni projelere kadar, mükemmel kripto oyun yatırımınızı burada bulacaksınız. 

1. Metacade (MCADE)

Metacade, son haftalarda Reddit kripto yatırımcıları arasında giderek ilgi kazanan P2E (Kazanmak İçin Oyna) oyunları için sosyal bir merkez olmuştur. Platform kullanıcıların kendileriyle aynı görüşteki P2E meraklılarıyla iletişim kurabileceği, GameFi’de kendi farklarını ortaya koyabilecekleri, oyun geliştiricilerinin ise Web3’ün ilk eşit fonlama programlarından birine katılabileceği bir yerdir. Oyuncular, Metacade’in kullanıcılara maksimum fayda sağlamasıyla birlikte en iyi oyunları keşfedebilecek, incelemeleri okuyabilecek ve en yeni GameFi alfalarına erişebilecekler. 

Öte yandan Metacade, yeni kripto ve blok zinciri teknolojisiyle kendisini diğer sosyal platformlardan ayırıyor. Metacade, kullanıcılardan sadece platforma katkıda bulunmalarını beklemek yerine, kullanıcılarına platformu büyüttükleri için ödüller sunuyor. Kapsamlı P2E fırsatlarının yanı sıra, kullanıcılar yorum ve ipuçları yayınlama ve üyelerle faydalı şekillerde etkileşim kurmaları karşılığında da MCADE token elde edebiliyor.

Metacade, üyeleri için birden fazla kazanç fırsatı sunuyor. Kullanıcılar P2E gelirlerini nasıl en üst düzeye çıkaracaklarını öğrenerek yalnızca turnuvalara, ödül çekilişlerine ve yarışmalara katılmakla kalmayıp, platformun 2024’te açılması planlanan iş panosu sayesinde düzenli gelirlere de sahip olabilirler. Metacade üyeleri bu iş panosunda, oyun ve Web3 endüstrilerinin önde gelen isimleriyle çalışabilecekleri değerli fırsatlar bulacaklar. 

Reddit kripto hayranları, Metacade’in Metagrant projesini GameFi sektöründeki en büyük yeniliklerden biri olarak nitelendiriyor. Metagrantlar, platformun sahip olduğu kaynakların, kullanıcılar tarafından oynamak istedikleri oyunları ortaya koyan geliştiricilere yönlendirilmesine olanak tanıyor. Finansman kazanmak amacıyla, geliştiricilerin bir Metagrant yarışmasında fikirleri için en çok oyu almaları gerekiyor. Bu, GameFi sektöründe inovasyonu teşvik etmeye yardımcı oluyor ve kullanıcıların sevdikleri oyunların geleceğini şekillendirmede daha aktif bir rol oynayabilmelerini sağlıyor.

Son olarak, Metacade tam merkeziyetsizlik hedefini gerçekleştirmek için 2024 yılında merkeziyetsiz otonom bir organizasyona (DAO) geçiş yapacak. Bu hamle, platformun tamamen oyuncular tarafından yönetileceği, yeni güncellemelerin hayata geçirilmesi ve platformun gelecekteki yönünün belirlenmesi için gerçekten eşit bir karar alma süreci sunacağı anlamına geliyor.

Sahip olduğu topluluğa, merkeziyetsizleşme politikasına ve oyunculara her adımda artı değer sunmaya güçlü bir şekilde odaklanan Metacade, P2E sektörünü domine etmeye hazırlanıyor. Presale başlangıcından bu yana sadece 16 hafta içinde $10.2m ‘ın üzerinde MCADE token’ı satıldı ve 2023’te beklenen patlamadan önce daha fazla yatırımcı bu token’a sahip olmak için yarıştıkça bu miktarın hızla artması bekleniyor.

>>> Metacade presale’ına buradan katılabilirsiniz <<<

2. ApeCoin (APE)

ApeCoin, Reddit’teki kripto hayranlarının en sevdiği kripto oyun coinlerinden birisidir. İnanılmaz derecede başarılı Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT projesinin arkasındaki şirket olan Yuga Labs tarafından yaratılan ApeCoin, ortak bir vizyonu paylaşan merkeziyetsiz bir topluluğun odağında yer almaktadır. APE, Ape DAO’da oy kullanmak ve özel ürünlere, etkinliklere, hizmetlere ve oyunlara erişim sağlamak için kullanılıyor. 

Birçok Reddit kullanıcısı, Yuga’nın Improbable ve The Sandbox’ın ana şirketi Animoca Brands ile işbirliği içinde geliştirdiği sürükleyici metaverse deneyimi Otherside’ın lansmanını heyecanla bekliyor. Yuga‘ya göre, ekibi aynı anda “binlerce insanın etkileşime girdiği” “mümkün olan en iyi metaverse’i” geliştirmeye çalışıyor.

Otherside, kullanıcıların NFT’lerine dayalı avatarlar yaratmalarına ve Otherdeeds olarak bilinen metaversedeki dijital mülklere sahip olmalarına olanak sağlıyor. Oyun henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, OpenSea‘ye göre Otherdeeds hızla yükselerek en çok işlem gören dördüncü NFT projesi haline geldi ve bu durum bizlere projeye duyulan heyecanı açıkça gösteriyor. APE’nin Otherside’ın oyun içi para birimi olması beklentisinden dolayı, Reddit kullanıcıları oyun piyasaya sürüldüğünde tokenin hızla değer kazanacağını tahmin ediyor. 

3. Shiba Inu (SHIB)

Pek çok kişi bu projeyi Dogecoin’den esinlenen basit bir meme coin olarak görse de, Shiba Inu en büyük Reddit kripto topluluklarından birini oluşturmayı başardı. r/SHIBArmy‘nin neredeyse 500 bin üyesi var ve bunların çoğu Shiba Inu tokeninin tutkulu birer destekçisi. Bitcoin’in kodlarına bağlı olan Dogecoin’in aksine SHIB, Ethereum tabanlı bir token olup, özellikle Shiba Eternity ve yakında çıkacak olan “SHIB: The Metaverse” için oyun içi satın alımlar ve NFT’ler için bir ödeme şekli olarak kullanılabileceği anlamına gelmektedir. 

Shiba Eternity, gördüğü büyük ilginin sonucunda Ekim 2022’nin başlarında piyasaya sürüldü. Oyuncular Shiboshi NFT’lerini, sahip oldukları destelerini büyütmek ve rütbelerini yükseltmek için diğer oyunculara karşı kart savaşlarında kullanabilirler. Oyun sadece Google Play Store‘da 100 binden fazla kez indirildi. 

SHIB: The Metaverse, web sitesinde belirtildiği gibi, “toplum olarak tarihimizin doruk noktası, yenilikçiliğimizi ve birlikteliğimizi gerçekten evimiz diyebileceğimiz bir yerde sergileyen kaliteli bir görsellik katmanında sanal olarak sergileniyor.” Henüz bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da, tahmini çıkış yılı 2023. Reddit kripto hayranlarına göre, Shiba Inu ekosistemine yapılan bu ekleme SHIB’in hızla yükselmesine neden olabilir. 

4. The Sandbox (SAND)

The Sandbox en çok tanınan kripto oyun projelerinden biridir. Decentraland ile birlikte The Sandbox, Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasının ardından ilgi odağı haline geldi. Decentraland, kullanıcılara etkileşimde bulunabilecekleri sanal bir dünya sunmaya odaklanırken, The Sandbox, oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturmalarına, paylaşmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan oyunlara odaklanmaktadır.

Platform kullanıcılarına herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan inanılmaz derecede sürükleyici deneyimler yaratabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm araçları sunuyor. Tek şart, oyuncuların istedikleri şeyi inşa etmeye başlayabilmeleri için LAND NFT ile temsil edilen bir arsaya sahip olmalarıdır. The Sandbox’ın altyapısı kullanılarak şimdiden düzinelerce oyun geliştirildi ve oyunculara metaverse’de saatler süren eğlence deneyimi sunuldu.

Reddit kripto hayranları, SAND’in yükselişe geçebilecek olmasının en büyük nedenlerinden biri olarak The Sandbox’ın heyecan verici ortaklıklarının sayısını gösteriyor. The Walking Dead, Tony Hawk, Gucci, Adidas ve The Smurfs gibi birçok marka The Sandbox ile metaverse dünyasına giriş yaptı ve bu liste 2023’te de büyümeye devam edecek gibi görünüyor. 

5. Enjin Coin (ENJ)

Enjin, Reddit’teki kripto tutkunlarının listelerinde düzenli olarak en iyi kripto oyun coinlerinden biri olarak üst sıralarda kendine yer bulmaktadır. Ağırlıklı olarak geliştiricilere yönelik bir platform olan Enjin, geliştiricilerin oyun içi öğeleri blok zincirine yerleştirmelerine yardımcı olmak için birden fazla yazılım geliştirme kiti (SDK) sunuyor. Geliştiriciler, kendi özel çözümlerini oluşturmak yerine, blockchain teknolojisini oyunlarına kolayca entegre etmek için Enjin’i kullanabiliyor. 

Enjin süreci oldukça basitleştiriyor. Geliştiricilerin oyun içi varlıklarına karşılık gelen NFT’leri üretmesi ve bunlara yalnızca bu NFT yok edildiğinde kullanılabilen ENJ token’ı üzerinden bir değer ataması yeterlidir. Bu NFT’ler daha sonra oyuncular arasında hızlı ve güvenli bir şekilde takas edilebilir ve Enjin Akıllı Cüzdan’da görüntülenebilir.

Daha fazla P2E ve metaverse oyun ortaya çıktıkça, Enjin, varlık sahipliği sistemlerini oluşturmanın getirdiği sıkıntılardan kaçınmak isteyen geliştiriciler için çok faydalı bir hizmet sunacak. Reddit’teki birçok kripto tutkunu, 2023 yılında P2E ve metaverse sektörleri büyüdükçe ENJ’nin de yükselişe geçeceğini düşünüyor. 

6. WAX (WAXP)

WAX veya Worldwide Asset eXchange, dijital varlıkların ve NFT’lerin alım satımı için özel olarak tasarlanmış bir blok zinciridir. Dijital koleksiyon endüstrisinin devlerinden OPSkins tarafından geliştirilen WAX, sanal varlıkların depolanması ve işlem görmesi için kullanımı kolay, karbon-nötr bir platform sunuyor. En iyi kripto oyun paralarından biri olan WAX, NASCAR, Capcom, Sony, Mattel ve Lionsgate gibi bazı büyük markalarla şimdiden ortaklık kurdu.

WAX, NFT koleksiyonlarını başlatmayı, markalar için olabildiğince kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. Enjin gibi, WAX da ana akım NFT ve GameFi’nin benimsenmesi için gerekli kritik altyapıyı sağlayarak kendisini P2E ve metaverse oyun dünyasına girmek isteyen şirketler için ideal bir ağ haline getiriyor. 

Reddit’teki pek çok kripto tutkunu, WAX’ın potansiyelinin birincil göstergesi olarak Alien Worlds’ün başarısına dikkat çekiyor. Düzenli olarak 300 binden fazla haftalık oyuncuya (DappRadar) ulaşan oyun – diğer tüm P2E oyunlarından daha fazla – WAX’ın blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Dahası, en popüler ikinci P2E oyunu olan Splinterlands de WAX tabanlıdır. P2E büyümeye devam ettikçe, birçok Reddit kullanıcısı zincirin yerel tokenı WAXP’nin yeni zirvelere ulaşacağını düşünüyor. 

7. Treasure (MAGIC)

MAGIC, kendisini “merkeziyetsiz Nintendo” olarak tanımlayan bir proje olan Treasure ekosisteminin yerel para birimidir. Treasure, merkeziyetsiz bir oyun ekosistemi olup üç farklı bölümden oluşmaktadır: kartuşlar (oyunlar), küçük topluluklar ve altyapı. Ekosistemde halihâzırda her biri oyun içi para birimi olarak MAGIC token kullanan sekiz P2E ve metaverse oyun bulunuyor. 

Bunun yanı sıra, Arbitrum ağı üzerinde çalışan bir NFT pazaryeri olan Trove da bulunmaktadır. Bu pazarda oyuncular, MAGIC veya ETH kullanarak Treasures adı verilen oyun içi varlıklarını takas edebilirler. Oyunların kendi alt toplulukları olmakla birlikte, her topluluğun benzer kaynaklar, loncalar ve felsefeler aracılığıyla birbirleriyle ortak bir bağı da bulunmaktadır. 

En önemlisi, Treasure, geliştiricilerin merkeziyetsiz P2E ve metaverse oyunlar oluşturmak için ihtiyaç duydukları altyapıyı sağlamaktadır. Treasure, tek bir token ile birleştirilen birlikte çalışabilir bir ekosistem yaratarak oyun geliştirme alanında bir devrim yaratmayı hedefliyor. Bankless Times‘a göre, yakın zamanda Treasure Binance, Gate.io ve Huobi’de listelenerek MAGIC’in hızla yükselmesine neden oldu. Reddit’teki pek çok kripto yatırımcısı, 2023 yılında proje büyüdükçe MAGIC’in de büyümek için çok daha fazla alana sahip olacağına inanıyor.

Metacade (MCADE) Şimdiye Kadarki En Büyük Kripto Oyun Yatırımınız Olabilir

GameFi piyasası genişlemeye ve bu yıl kriptonun en önemli trendlerinden biri haline gelmeye devam ettikçe, bu tokenler yatırımcılara olağanüstü kazançlar sağlayacak gibi görünüyor. Apecoin ve Shiba Inu metaverse vizyonlarını gerçekleştirebilirse, talep bir gecede artarken ilgili tokenler adeta uzaya fırlayabilir. Bunun yanında, Enjin ve WAX gibi projeler, blok zinciri oyunlarının arkasındaki kritik altyapıyı sağlayarak, sektör bir bütün olarak büyüdükçe, bundan faydalanmaya devam edecek.

Ancak yatırım potansiyeli açısından hiçbiri Metacade ile boy ölçüşemez. Topluluklar oyuncular için çok önemlidir ve Metacade, değerli ve yenilikçi özelliklerden oluşan eksiksiz bir ürün paketi sunarak, yalnızca P2E oyuncularının değil, aynı zamanda çok çeşitli alanlardan gelen oyun meraklılarının buluşup GameFi dünyasını birlikte keşfetmeleri için de bir numaralı adres olmaya aday görünüyor. 

Siz de bu projeye katılmayı düşünüyor musunuz? Elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Şu anki aşama tükenip bir sonraki aşamaya geçiş yapılmadan önce MCADE’in $0.017’da uzun süre kalması beklenmiyor. P2E oyunlarının gelecekteki muhtemel liderlerinden biriyle ilk adımları atabileceğiniz, hayatta karşınıza belkide sadece bir kez çıkabilecek bu fırsatı kaçırmayın

Metacade presale’ına buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner