Yükleniyor...

Coinbase, Standart Chartered ile Ortaklık Kurdu

Coinbase, genişleme planının bir parçası olarak Standart Chartered ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Coinbase Avrupa Plani icin Yeni Bir Adim Atti

Coinbase, genişleme planının bir parçası olarak Standart Chartered ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Coinbase, önümüzdeki sekiz hafta içinde uluslararası alanda genişlemeyi planladıklarını ve bu genişlemeye Singapur ile başlayacaklarını söyledi. Platform 15 Mart’ta yaptığı açıklamada, genişleme planının bir parçası olarak Standart Chartered ile stratejik ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Ortaklık, Bankaları ve Kriptoyu Bütünleştiriyor

Borsa, Singapurlu yatırımcıların artık Coinbase hesapları ile herhangi bir yerel banka arasında para transferi yapabileceklerini belirtti. 

Bununla birlikte, Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto kurallarını sıkılaştırmaya başladığından beri perakende kripto para ticaretini engelledi. 

Kıdemli Bakan Tharman Shanmugaratnam, daha önce MAS’ın kripto para birimleri konusunda dikkatli olduğunu ve kripto para birimlerinin tehlikeli doğasına dikkat çekerek perakende yatırımcıları ticarete katılmaktan caydırdığını belirtmişti. Buna rağmen Coinbase, borsa hesabı ile yerel bankalar arasında ücretsiz olarak fon transferine izin vermeyi vaadediyor. Uyumluluğu yineleyen Coinbase, MAS’tan Prensip İçi Onay (IPA) aldığını söyledi. 

Bununla birlikte Coinbase, yeni özelliği ile ilgili de bir duyuruda bulundu. Borsa yaptığı duyuruda: “Singapurluların uygulamalarında kullanmaya alışkın oldukları tanıdık ve güvenli “2 tıklama” deneyimi olan Singpass’ı tanıtmaktan ve platformumuza katılmanızı kolaylaştırmaktan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Coinbase aynı zamanda 12 Mart’ta iflas eden Signature Bank’ta 240 milyon dolar parasının kaldığını da açıkladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner