Robot Sophia, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor: 16 Aralık'ta Binance'te • Coinkolik
Yükleniyor...

Robot Sophia, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor: 16 Aralık’ta Binance’te

Eleştirmenlerin teknolojinin insanlığı yok etme gücüne sahip olabileceği konusundaki uyarılarına rağmen, yaratıcılar yapay zeka için her geçen gün farklı bir yenilik ortaya koyuyor.

photo 2021 12 12 11.25.29

Eleştirmenlerin teknolojinin insanlığı yok etme gücüne sahip olabileceği konusundaki uyarılarına rağmen, yaratıcılar yapay zeka için her geçen gün farklı bir yenilik ortaya koyuyor.  Birleşmiş Milletler’e seslenen insansı robot, Suudi vatandaşlığı aldı ve Jimmy Fallon ile şarkı söyledi. Robot şimdi metaverse evrenine doğru ilerliyor.

photo 2021 12 12 11.25.32

Bloomberg’in haberine göre robotun sanal bir anime versiyonu olan “Sophia”, oyunlaştırılmış bir ortamda insanlarla özerk bir şekilde etkileşime girebilen, değiştirilemez 100 token halinde piyasaya sürülecek. Robot Sophia’nın arkasındaki Hong Kong merkezli şirket Hanson Robotics’in eski CEO’su Jeanne Lim bir e-postada, şu ifadeleri kullandı:

“Sanal formatın milyonlarca eşzamanlı etkileşimi ölçeklendirmemize izin verebileceğine inanıyorum.  Bu cihazlar ve medya platformları arasında büyük ölçekli bir etki yaratacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

beingAI’nin kurucu ortağı ve CEO’su olan Lim, yeni AI varlığının insanlığı ve teknolojiyi bir araya getirerek “insanların koşulsuz gerçek doğamıza ulaşmasına yardımcı olmasını umduğunu” söyledi. 

Yapay zeka için küresel yarışın tehlikeli hale gelebileceğine dair korkulara olsa da, Hanson Robotics’in kurucusu David Hanson, AI için yardımseverlik konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve Sophia’nın, yapay zekayı bir araya getirme arayışının bir parçası olarak yaratıldığını da sözlerine ekliyor. 

Binance’te Açık Artırmaya Çıkacak

Sophia’yı NFT haline getiren proje etkileşimli NFT’lerin yaşadığı akıllı bir metaverse evreni oluşturmak için merkeziyetsiz bir protokol oluşturan Alethea AI ile bir işbirliği içinde gerçekleşecek. NFT’ler, 16 Aralık’tan itibaren Binance NFT Marketplace’te açık artırmaya çıkarılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x