SEC Başkanı, Ethereum (ETH) ile İlgili Soruyu Yanıtsız Bıraktı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Başkanı, Ethereum (ETH) ile İlgili Soruyu Yanıtsız Bıraktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, CNBC'de katıldığı bir programda, Ethereum'un (ETH) kayıt dışı bir menkul kıymet olup olmadığı ile ilgili soruyu yanıtsız bıraktı.

gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, CNBC’de katıldığı bir programda, Ethereum’un (ETH) kayıt dışı bir menkul kıymet olup olmadığı ile ilgili soruyu yanıtsız bıraktı.

“Bu tür halka açık forumlara katılmıyoruz. Herhangi bir projeden ve olası bir durumdan söz etmiyoruz. Yasal tavsiyeler vermiyoruz”

Genler, binlerce kripto projesinin insanlardan para toplama gayesi olduğunu ancak yatırımcılarla ilgili bir dizi açıklamayı paylaşmalarının da önemli olduğu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC başkanı, bir menkul kıymet olan birçok kripto para projesinin, SEC’e kaydolmakla uğraşmamak için başka bir şey gibi görünmeye çalıştığını söyledi. Gensler, sektördeki uyum eksikliğinden yakındı:

“Maalesef bunların pek çoğu “biz menkul kıymet değiliz” demeye çalışıyor. “Biz başka bir şeyiz”

Gensler, SEC’in belirli kriptolar hakkında yorum yapmayacağını söyledi ve görev süresi boyunca aynı soruyu defalarca kez yanıtsız bıraktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x