Yükleniyor...

SEC, Kripto Varlık Borsası Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası Verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), "kayıtsız çevrimiçi dijital varlık borsası" işlettiği için kripto varlık borsası Poloniex'e 10 milyon dolar para cezası verdi.

sec

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “kayıtsız çevrimiçi dijital varlık borsası” işlettiği için kripto varlık borsası Poloniex’e 10 milyon dolar para cezası verdi. Poloniex, SEC’in başvurularını reddetmeden para cezasını ödemeyi kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2014 yılında kurulan Poloniex, 2018 yılında Circle tarafından 400 milyon dolara satın alındı. 2019’un sonlarında şirketten ayrılarak Polo Digital Assets adlı yeni bir firma kurdu. Edinilen bilgilere göre, onu satın alan konsorsiyuma Tron’un kurucusu Justin Sun liderlik ediyordu.

SEC, Temmuz 2017 ile Kasım 2019 arasındaki zaman dilimine odaklanıyor. SEC, borsanın kayıtlı olmadığı halde menkul kıymet olan dijital varlıkları sattığını iddia ediyor. Açıklamada ayrıca, borsanın menkul kıymet olarak kabul edilebilecek olanlar da dahil olmak üzere yeni token’lar eklerken “agresif” olmak istediği iddia ediliyor.

SEC Uygulama Birimi Siber Birimi başkanı Kristina Littman, şu ifadeleri kullandı:

“Poloniex, kayıtlı olmayan borsasına dijital varlık menkul kıymetleri dahil ederek federal menkul kıymetler yasalarına uyum yerine artan kârı seçti. Poloniex, uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymetlerin alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazar için geçerli olan SEC’in düzenleyici rejimini atlatmaya çalıştı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x