Yükleniyor...

SEC ve Ripple Davasının Sonucu, XRP’yi Nasıl Etkileyebilir?

Ripple (XRP), SEC davasının ardından oldukça zorlu günler geçirmiş ve birçok ayrı yerden darbeye maruz kalmıştı.

ripple

Ripple (XRP), SEC davasının ardından oldukça zorlu günler geçirmiş ve birçok ayrı yerden darbeye maruz kalmıştı. Ripple’ın yerel tokenı olan XRP büyük bir değer kaybı yaşamış ve birçok borsa tarafından delist işlemine maruz kalmıştı. Ripple ortaklarından bazıları da ortaklıklara son vermiş, böylelikle şirketin kan kaybı sürmüştü. Ancak şimdilerde kripto para biriminin değeri toparlanmış görünüyor. Bu sebeple topluluk üyeleri de olası bir olumsuz kararın XRP’yi nasıl etkileyebileceğini konuşmayı sürdürüyorlar.

Ünlü avukat Jeremy Hogan, bu davanın olası sonucuyla ilgili konuştu. Hogan çıkabilecek olumsuz bir kararın Ripple için bir ölüm darbesi niteliğinde olmayacağını ve XRP’nin kesinlikle işlevsiz bir tokena dönüşmeyeceğini savundu. Hogan daha önceki Kik Interactive davasından örnek verdi. Kik Interactive, SEC’in kurallarına uymamakla suçlanmış ve platformun yerel tokenının sadece akredite yatırımcılara satılabileceğine karar verilmişti. Hogan’a göre Ripple için de benzer bir karar alınırsa bu şirketin sonu anlamına gelmeyecek.

“En kötü senaryo bile o kadar korkunç görünmüyor. “

Hogan, Gensler’in SEC Başkanı olmasıyla beraber, en olası senaryonun ortak bir çözüm olacağı kanaatinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner