Yükleniyor...

SEED (SHILL) Coin Nedir? SHILL Coin Yorum ve Geleceği

SHILL Token, Multi Blockchain kullanan ve Yönetişim, GameFi ve NFT'yi entegre eden mobil odaklı blockchain oyun ekosistemi oluşturan bir AAA Oyun Stüdyosu olan Project SEED'in yardımcı tokenidir.

Project SEED

SHILL Token, Multi Blockchain kullanan ve Yönetişim, GameFi ve NFT’yi entegre eden mobil odaklı blockchain oyun ekosistemi oluşturan bir AAA Oyun Stüdyosu olan Project SEED’in yardımcı tokenidir.

2021 metaverse devrimi, kripto para birimi tarihindeki en önemli kilometre taşlarından biri olarak aşağı inecek. Mark Zuckerberg’in Facebook’u “Meta” olarak yeniden markalandırma kararı sadece durumu güçlendirdiği için, bu yıl tasarlanan metaverse projelerinin sayısı astronomik düzeyde.

Şüphesiz, metaverse gelecek. Uzmanlar, günümüzün metaverse’i ile 90’lardaki İnternet arasında paralellikler kuruyor. Bugün internet olmadan dünyamızı hayal edemediğimiz gibi, on yıldan daha kısa bir süre içinde metaverse için de durum aynı olacak.

Mobil oyun platformları da kullanıcı sayısında yıllık artış görüyor Newzoo’nun 2020 Küresel Oyunlar Pazarı Raporu’na göre 2015’te 2 milyara yakın mobil oyuncu vardı. Bu sayı 2020’de 2,69 milyara yükseldi ve 2023’te 3 milyarı geçmesi bekleniyor. 

SEED (SHILL) Nedir?

SEED Projesi, eski Binance üçlüsü Liko Subakti , Mohammed Elelu-Bashir ve Dinh Thi Thao Trang ile teknik uzmanlar Alex Setiawan ve Baskoro Hadi tarafından kuruldu. SEED Projesi 2021 yılının 2. çeyreğinde başladı ve resmi web sitesi Kasım ayının ilk haftasında yayınlandı. Zengin deneyime sahip olan Project SEED ekibi, Final Fantasy, Street Fighter ve Call of Duty dahil olmak üzere birçok yüksek profilli oyun geliştirdi.

Project SEED’in misyonu, blockchain oyunlarında oyna-kazan (P2E) özelliğini tanıtarak mobil oyun endüstrisinde devrim yaratmaktır. Bir AAA Oyun stüdyosu tarafından inşa edilen Project SEED’in amacı, birden fazla blok zinciri kullanarak bir akıllı telefon oyun ekosistemi yaratmaktır. İlk oyunu Outland Odyssey’in başlangıcından itibaren proje, NFT pazarı, GameFi ve kullanıcı yönetimi gibi özelliklerin oyun içi entegrasyonu yoluyla hedefine ulaşma yolunda ilerliyor.

SEED Projesi, üç ana direği ekonomi, topluluk ve yönetişim ile mobil oyun için metaverse ana akım haline getirmeyi amaçlıyor.

SEED (SHILL) Token Nedir?

Project SEED’in hizmet tokeni olan SHILL, platformun ekosisteminde çeşitli kullanım örneklerine sahiptir. Kullanıcılar SHILL tokenlerini stake edebilir, onlarla oyun içi satın alımlar yapabilir ve bunları çeşitli ödüller almak ve projenin yönetimine katılmak için kullanabilir. 

SHILL’in Project SEED tarafından geliştirilen oyunlardaki faydası saf parlaklıktır. Project SEED tarafından duyurulan ilk oyun Outland Odyssey, oyuncuların Keepers of Existence ve dünyalarını yok olmaktan koruma gücüne sahip diğer efsanevi yaratıklar hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için savaştıkları bir rol yapma aksiyon oyunudur. Zeds adlı canavar benzeri yaratıkların eşlik ettiği oyuncular, oyundaki seviyeleri geçmek için bir arayışa girerler. 

Oyuncular SHILL tokenleri kullanarak Zed’lerini daha güçlü hale getirmek için becerilerini yükseltebilirler. Oyuncular ayrıca kendi zindanlarını oluşturabilir ve platformdaki diğer oyunculara ödünç verebilirler. Bunu yaparken, esasen SHILL şeklinde gelir elde etmek için varlıklarını yetiştiriyorlar. Oluşturulan her zindan, blok zincirinde kayıtlı benzersiz bir kimliğe sahiptir.

Diğer P2E sistemlerinde olduğu gibi, oyunu oynayarak SHILL kazanabilirsiniz. Bu tokenlerin dağıtımı oyun kanıtına dayalı olacaktır . Yıllık yüzde getirisi (APY) kazanmanın yanı sıra, SHILL’lerini bahis yapan oyuncular her sezon sınırlı bir NFT düşüşü alma hakkına sahiptir. 

SEED Projesi de bu yılın sonunda NFT pazarını başlatıyor ve SHILL tokenleri, sahipleri bunları NFT satın almak için kullanabildikleri için burada önemli bir rol oynayacak. Ancak, Project SEED’in NFT pazarı diğerlerinden farklıdır, çünkü kullanıcılar yalnızca NFT alıp satamazlar, aynı zamanda talep üzerine diğer oyunculara da ödünç verebilirler.

Oyuncu yönetimi, Project SEED’in ekosisteminin merkezinde yer alır. SHILL sahipleri, sahip oldukları token sayısına göre fikir önerebilir ve tercihlerine göre oy verebilir. Project SEED, merkezi bir geliştirici grubuna sahip olmak yerine topluluğunun oyundaki gelişmeleri belirlemesine izin veren dünyanın ilk merkezi olmayan mobil oyun uygulaması olacak. SHILL tokeni bu devrimde çok önemli bir rol oynayacak.

project seed 1

SHILL Projesi Nasıl Çalışır?

Mobil oyunlarda devrim yaratma misyonuyla Project SEED, Outland Odyssey’in piyasaya sürülmesiyle önemli bir ilk adım atıyor .

Outland Odyssey’de Zed’leri bulmak için yolculuk yapabilirsiniz. Onları evcilleştirmenin ve maceranızın bir parçası haline getirmenin yanı sıra, farklı silahlar ve zırhlar yapmak için kullanılabilecek ganimet eşyaları veren onları yenme seçeneği de var. Loot droplarının ve Zed’lerin mevcudiyeti, stake etmek istediğiniz SHILL tokenlerine göre belirlenecektir.

En fazla üç oyuncuyla birlikte çok oyunculu bir mod da var. Bu modda, daha büyük ve daha güçlü Zed’lerle savaşmak ve onları yenmek için ekibinizle birlikte oynayacağınız özel görevlerin kilidini açacaksınız. Ayrıca diğer oyuncuları yenmek ve elde ettiğiniz zırhları, silahları ve Zed’leri sergilemek için turnuvalara katılabilirsiniz. Bu turnuvalara tek başınıza veya bir ekiple katılabilirsiniz ve kazananlara ödül olarak SHILL tokenleri verilir.

SEED Projesinin Temel Özellikleri

Metaverse Ekonomisi

Project SEED’in en önemli özelliklerinden biri, sürükleyici bir oyun deneyimi sağlarken metaverse içinde bir ekonomi oluşturma planlarıdır. Bu sağlam ekonomik model ile kullanıcılar tokenlerini oyun dünyasında kazanabilir ve harcayabilir. Bu süreç, tipik P2E oyunlarından biraz farklıdır. 

Projenin, oyunlarını Project SEED’in ekosistemindeki farklı oyun ekonomileri ve SHILL gibi oyun tokenleri ile entegre etmek için somut bir planı var. Bu tokenlar ile stake etme ve ödünç verme gibi DeFi aktiviteleri gerçekleştirilebilir, bu da oyuncuların oyun içi deneyimini geliştirebilir.

NFT Pazar Yeri

Project SEED’in NFT pazarı, kendi NFT’lerinizi oluşturmanıza olanak tanır. Oluşturduğunuz NFT’lerin sabit bir tedarikini tutabilir ve NFT’lerinizi satın alarak/satarak veya başkalarına ödünç vererek oyunun NFT pazarında ticaret yapabilirsiniz. 

DeFiMerkezi Olmayan Finans (DeFi), merkezi olmayan blok zinciri kavramını alır ve bunu finans dünyasına uygular. 

Temellerinden, Project SEED, DeFi yanlısı gibi görünüyor. Oyun içi merkezi olmayan değişim, kripto dönüşümünü mümkün kılar, böylece oyuncular çeşitli kripto tokenleri alıp satabilir. DEX içinde oyuncular, platforma likidite sağlamak için SHELL’de farklı kriptolar yatırabilir ve ödüller kazanabilir.

Project SEED’in ekosisteminin yönetimi, topluluğunun elindedir. Platformun yerel SHILL’inin sahipleri, ekosistemin oyun geliştirme, ekipman tasarımı ve daha fazlası gibi çeşitli yönleri hakkında öneride bulunabilir ve oy kullanabilir. 

SEED Projesinin Artıları ve Eksileri

Artıları

  • Project SEED, blockchain mobil oyun alanında ilk hamle avantajına sahiptir. Aynı zamanda metaverse oyunlarını akıllı telefonlara getiren ilk şirketlerden biri. 
  • Şirket hala genç olmasına rağmen, Project SEED kripto, blok zinciri ve yatırım endüstrilerinde güçlü ortaklıklar kurmayı başardı. Önemli ortaklar arasında Chainlink, Solana Capital ve Huobi Ventures bulunmaktadır.

Eksileri

  • Proje daha yeni başlıyor ve kaderi büyük ölçüde henüz resmi olarak piyasaya sürülmemiş olan Outland Odyssey’nin başarısına bağlı. (Editörün notu: Bu yazı itibariyle, bu oyun testin ilk aşamalarındadır.) 

SHILL Coin Yorum ve Geleceği

Project SEED’in mevcut altyapısı ve ortaklıkları düşünüldüğünde SHILL’e yatırım yapmak için iyi bir zaman gibi görünüyor. Birinci sınıf oyun geliştiricileri, yetenekli animatörler ve deneyimli yönetimden oluşan ekibiyle Project SEED, işler plana göre giderse kısa sürede tek boynuzlu at olabilir.

Proje hala ilk geliştirme aşamasında olduğundan, SHILL’i tutmak size oyun içi airdroplar gibi ek ödüller kazandıracak ve ikincil oyun tokenleri kazanmanızı sağlayacaktır. Saygın kripto tahmincisi DigitalCoin, SHILL tokeninin 2028 yılına kadar 3,32 dolara ulaşacağını tahmin ediyor – şu anki 0,53 dolarlık fiyatına göre %526’lık bir artış. Bu nedenle SHILL’i bu noktada sağlam bir yatırım olarak görüyoruz. 

Ekip şimdiye kadar yol haritasındaki tüm kilometre taşlarına ulaşmayı başardı. Ancak, tekrar tekrar gördüğümüz gibi, kripto alanında işler çok hızlı bir şekilde kötüye gidebilir (Kırmızı şamdanları düşünün). Herhangi bir yatırım yapmadan önce gerekli özeni gösterdiğinizden emin olun ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın.

SHILL Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SHILL Coin 0.206414 TL TL’den işlem görüyor. SHILL Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 3.82% değişim gösterdi. SHILL Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 240,546 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 2,278,523 $ dolar seviyesinde.

SHILL Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SHILL Coin 0.006405 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle SHILL Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 15.81 dolarla kaydetti. Bununla birlikte TRIBE yılın en düşük seviyesini ise 0.147 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner