Yükleniyor...

Sekiz Yıldır Faaliyet Göstermeyen Bitcoin Adresi, 1000’den Fazla BTC Taşıdı

Son sekiz yıldır herhangi bir işlem yapmayan bir Bitcoin adresi, 1000'den fazla BTC transferi gerçekleştirdi.

btc

Son sekiz yıldır herhangi bir işlem yapmayan bir Bitcoin adresi, 1000’den fazla BTC transferi gerçekleştirdi.

Bitcoin cüzdanı, “zvsd” ve “r6YT” ile biten Bitcoin adreslerine sırasıyla 518 BTC ve 587 BTC gönderdi.

Zincir üstü verilere göre bu adresler, herhangi bir kripto para borsası ile bağlantılı değil. Bu sebeple herhangi bir satış baskısına da neden olmadı.

Zincir içi analistler, BTC gönderilen adreslerden birinin birden fazla dijital imza kullanabilmesi nedeniyle, fonların yarısının bir saklama hizmetine taşınmasını bekliyor. Bu özellik genellikle saklama hizmetleriyle bağlantılı olan cüzdanlarda yer alıyor.

Bitcoin Madencileri Operasyonlarını Durduruyor

Bitcoin madencilerinin büyük bir kısmı operasyonlarını durdurmaya başladı. Bunda madenciliğin eskisi kadar kar getirmemesi en önemli etmenlerden biri.

Özellikle Bitcoin’in değerinin 28.000 dolar seviyesinin altına inmesinden beri, dünya çapındaki elektrik maliyetleri de göz önüne alındığında madencilik faaliyetleri neredeyse karsız bir hale geldi.

Bununla birlikte Bitcoin madencilik zorluğunda yaşanan düşüş, önümüzdeki dönemde hash oranının artmasına da neden olabilir.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 22.280 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner