Yükleniyor...

Şeriat Uyumlu Islamic Coin Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Islamic Coin, Haqq topluluğu tarafından işletilen blokzincirinin yerel para birimidir ve etik öncelikli Şeriat uyumlu bir finansal ekosistemi güçlendirmeye adanmıştır.

1bf00b373374f98d2141cf806cf7a03a

Islamic Coin, Haqq topluluğu tarafından işletilen blokzincirinin yerel para birimidir ve etik öncelikli Şeriat uyumlu bir finansal ekosistemi güçlendirmeye adanmıştır. Misyonu, dünyanın Müslüman toplumuna dijital çağ için, inovasyon ve hayırseverliği desteklerken sorunsuz işlem ve etkileşim sağlayacak bir finansal araç sunmaktır.

Haqq topluluğunun blokzincir ağı risk sermayedarlarının radarında Toplam arzı sınırlı olan Islamic Coin, helal bir varlığın tüm kriterlerini karşılamaktadır. Her ihracın %10’u, İslam ile ilgili girişimlere daha fazla yatırım yapılması için Evergreen DAO’ya yatırılır veya Müslüman hayır kurumlarına bağışlanarak topluma doğrudan ekonomik değer kazandırılır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haziran 2022’de para birimi, dünyanın önde gelen Müslüman otoriteleri tarafından verilen bir Fetva aldı. Daha sonra Ağustos ayında, Islamic Coin özel bir satış sırasında 200 milyon dolar yatırım toplayarak tüm yılın rekorunu kırdı. Kasım 2022’de Islamic Coin, Orta Doğu Blockchain Ödülleri’nde En Umut Verici ESG Kripto ödülünü kazandı.

Islamic Coin sürdürülebilirlik, etik ve şeffaflığa odaklanmaktadır. Cüzdan bilgileri gnosis- safe.io üzerinden açık bir şekilde erişilebilir durumdadır. Öte yandan Islamic Coin, küresel dijital finans lideri Republic bünyesindeki web3 danışmanlık grubu Republic Crypto ile çalıştığını duyurdu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan açıklamaya göre söz konusu iş birliği, Islamic Coin’in pazara açılma stratejisini teşvik etmek için kapsamlı bir çalışma ortaya koyarken, tokenomik, DAO yönetişimi ve uzun vadeli ekonomik fayda değerine odaklanan danışmanlık hizmetlerini de içeriyor.

Republic Crypto ayrıca potansiyel stratejik ortaklar, borsalar ve piyasa yapıcılarla iletişim kurmaya da yardımcı olacak. Bunun yanı sıra Islamic Coin, Eylül 2023’te Republic’in perakende yatırım platformunda OpenDeal Broker tarafından kolaylaştırılan bir Reg D halka açık token arzı gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Halka arzın ardından, Islamic Coin’in uluslararası topluluğu, likidite sunma, varlıklarını stake etme ve likidite madenciliği aşamasında token kazanma seçenekleri de dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanacaktır.

Kuruluşundan bu yana platforma yönelik ilgi hızla artarken, öne çıkan konuların çoğu kilit ortaklıklar ve stratejik yatırımlar oldu. Büyüyen bir risk sermayesi ve özel sermaye listesi, büyük ölçüde küresel benimseme açısından elde edebilecekleri nedeniyle onu desteklemeye devam ediyor.

Optic Capital yatırımı

Optic Capital’in yatırımı, kripto para birimini destekleyen bu büyük risk sermayesi şirketleri ve özel fonlar grubuna ekleniyor. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Optic Capital Yönetici Ortağı “Islamic Coin’in benzersiz ürün pazar uyumu, 1 milyardan fazla potansiyel yeni blok zinciri kullanıcısından oluşan bir topluluk için bir yol geliştiriyor.

Proje son derece farklılaştırılmış, kopyalanması zor ve karmaşık bir benimseme sorununu zarif bir şekilde çözüyor. Oyundaki potansiyel dinamikleri anladığımızda, bizim için desteklenmesi gereken bariz bir platform gibi görünüyordu” diye konuştu. Temmuz ayında Islamic Coin ekibi, çığır açan finansmanını 400 milyon dolara çıkarmak için yatırımcılardan 200 milyon dolar topladığını duyurdu. Finansman katılımcıları arasında Alpha Blue Ocean’s ABO Digital, DF101 ve Futurecraft Ventures yer alıyor. Proje ayrıca birkaç yüksek net değere sahip bireyden (HNWI’ler) de fon aldı.

Finansmanın yanı sıra, Islamic Coin dünya çapında önemli ortaklıklara imz attı. Bunlar arasında yakın zamanda duyurulan DDCAP Group, Holiday Swap ve 300’den fazla İslami Banka ile entegrasyon söz konusu. MENA bölgesinde proje, medikal, sağlık, göçmenlik ve turizm sektörlerinde beş ortaklık kurdu. Islamic Coin ve HAQQ ayrıca Web3 ve birden fazla sektörün inovasyon ortakları olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x