Singapur, Kripto Paralar için Yeni Adım Atıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Singapur, Kripto Paralar için Yeni Adım Atıyor

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para ticareti ve stablecoin için yeni önerilerde bulundu.

Singapur Kripto Paralar icin Yeni Adim Atiyor

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para ticareti ve stablecoin için yeni önerilerde bulundu.

Kripto para piyasası benimsenme arttıkça yaygınlaşmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak stablecoin’lerin kullanımı da artış gösteriyor. Şirketler ve ülkeler, finansmanı ve yapısıyla sektördeki varlığını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Singapur da yaygınlaşmaya başlayan kripto para kullanımında yatırımcıyı koruma hedefiyle yeni düzenlemeler getirmek istiyor.

Singapur’dan Kripto Düzenleme Önerisi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur Para Otoritesi (MAS), sektörün oynaklığı nedeniyle tüketicinin zarar görme riskini azaltmak amacıyla kripto para ticareti ve stablecoin için yeni düzenleyici önlemler için önerilerde bulundu.

MAS tarafından sunulan önerilerde, işletmelerin perakende müşterilerinin sahip olduğu kripto para birimlerini ödünç vermelerine izin verilmemesi ve müşteri varlıklarının kendi varlıklarından ayrılmasının sağlanması yer alıyor.

abd stablecoin

Kripto şirketlerinin, perakende müşterileri çekmek için teşvikler sunmasına, kredi kartı ödemelerini kabul etmesine veya perakende müşterilere finansman sağlamasına da izin verilmeyecek.

Kripto fiyatlarının son derece değişken olduğunu ve kaldıracın müşterilere büyük kayıplar yaşatabileceğini belirten MAS, perakende sektörünün token satın almak için kredi kartlarını veya diğer kredi olanaklarını kullanamaması gerektiğini de sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x