Yükleniyor...

SNT Coin Nedir? SNT Coin Yorum ve Geleceği 2022

Status, eşler arası anlık mesajlaşmayı, bir kripto cüzdanını ve çok işlevli bir Web3 tarayıcısını birleştiren açık kaynaklı bir platformdur.

Status SNT

Status, eşler arası anlık mesajlaşmayı, bir kripto cüzdanını ve çok işlevli bir Web3 tarayıcısını birleştiren açık kaynaklı bir platformdur.

Status, Ethereum’un büyüyen merkezsiz uygulamalar (dApp’ler), eşler arası anlık mesajlaşma, bir kripto cüzdanı ve bir Web3 tarayıcısından oluşan büyüyen ekosistemine erişim sağlayan iOS ve Android için açık kaynaklı bir mobil uygulamadır. Statü geliştirme, projenin yerel yönetim tokeni olan Status Network Token’ın (SNT) sahipleri tarafından belirlenir ve bu, sahiplere ağın geleceğini şekillendirmek için yeni teklifler sunma ve oylama hakkı verir.

Status (SNT) Nedir?

Status, eşler arası anlık mesajlaşmayı, bir kripto cüzdanını ve bir kripto cüzdanını birleştiren iOS ve Android dostu bir uygulama içinden Ethereum’un büyüyen merkezsiz uygulamalar (dApp’ler) ekosistemine akıcı erişim sağlayan açık kaynaklı bir mesajlaşma platformu ve mobil arayüzdür. Status, 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Ethereum ekosistemine bir mobil portal ve çok çeşitli gelişmiş özelliklere sahip benzersiz bir mesajlaşma platformu sağladı. Status, Ethereum ekosistemine mobil uyumlu bir rampa sağlarken, platformlar, kullanıcı merkezli veriler ve reklam modelleri arasında birleşik bir kullanıcı deneyimi ve yeni nesil blok zinciri özellikli finansal ve yasal hizmetlere erişim sunar.

Status (SNT) Nasıl Çalışır?

Status Network genellikle bir sosyal medya platformu olarak tanımlansa da, gerçekte proje, Ethereum ağına tek duraklı bir ağ geçidinde birleşen geniş bir dizi özellik geliştiriyor. Genel olarak, Status teklifi üç ana işleve ayrılabilir:

  • dApp kürasyonu: 2020 itibariyle, Ethereum blok zinciri yaklaşık 2.000 aktif dApp’e ev sahipliği yapıyor ve bu geniş uygulama koleksiyonunda gezinmek bunaltıcı olabilir. Status, Ethereum ile ilgili her türlü aktivite için bir merkez olmayı hedefliyor ve kullanıcıların Ethereum’un dApp’lerine göz atmalarını ve bunlarla etkileşim kurmalarını sağlayan çok sayıda özellik geliştirdi.
  • Güvenli mesajlaşma: Status, merkezi sunucular yerine eşler arası bir ağ üzerinden hem genel sohbetler hem de güvenli, uçtan uca şifreli özel mesajlaşma sunar ve sizden ve hedeflediğiniz alıcılardan başka hiç kimsenin özel bir mesajı görememesini sağlar. Ayrıca, Status ile ilgili mesajlaşma merkezsiz bir ağ üzerinden gerçekleştiğinden, ağın tek bir arıza noktasına maruz kalmaması koşuluyla sansüre dayanıklı ve esnektir. Sonuç olarak Status, kullanıcıların kendi iletişimleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlar.
  • Dijital varlık yönetimi: Status Network, kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerindeki kişilere doğrudan sohbetler aracılığıyla ödeme göndermelerine olanak tanıyan güvenli bir kripto para cüzdanı sunar. Status kullanıcılarının sohbet ve cüzdan anahtarları hiçbir şekilde bağlı değildir, yani sohbet anahtarınız bir şekilde ele geçirilse bile paranız güvende kalacaktır. Sonuç olarak Status, güvenli, sınırsız ödemeleri zahmetsizce kolaylaştırma yeteneğini korurken kripto varlıklarınızı yakından takip etmenizi sağlar.

Status uygulaması, bu özellikleri, yukarıdakilerin tümünü bir Web3 tarayıcısıyla birleştiren iOS ve Android uyumluluğu ile paketlemiştir. Bu yaklaşım, şirketin blok zinciri özellikli uygulamaların faydalarını daha geniş pazara sunma hedefini somutlaştırıyor. Status uygulaması amiral gemisi teklifi olsa da, şirket aynı zamanda temassız bir banka veya kredi kartına benzer şekilde çalışan bir donanım cüzdanı olan Keycard da dahil olmak üzere bir dizi başka ürün geliştiriyor.

Ayrıca, Status, bireysel kullanıcılar yerine şirketleri büyük ölçüde tercih eden, internette kullanılan mevcut reklamcılık modelini bozmayı amaçlıyor. Status ile, platformdaki somut hizmetler karşılığında reklamcılarla ve diğer üçüncü taraflarla ne kadar zaman, dikkat ve veri paylaşmak istediğinizi seçersiniz veya üçüncü taraflardan veri paylaşmadan veya reklam almadan hizmetler için ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Sonuç olarak Status, yalnızca kullanıcıların blok zinciri tabanlı uygulamalarla etkileşim biçimini iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda daha eşitlikçi, kullanıcı merkezli ve adil bir çevrimiçi deneyime öncülük etmeyi amaçlıyor.

Status SNT 1

Status (SNT) Token’ı 

Status uygulaması, ücretsiz bir model üzerinde çalışan ve hesap oluştururken kullanıcıların telefon numarası, e-posta adresi veya banka hesabı sağlamasını gerektirmeyen açık kaynaklı bir üründür. Ancak Status Network, reklam satmaktan veya üçüncü taraflarla kişisel kullanıcı verilerini paylaşmaktan kâr sağlamadığından, platform, projenin operasyonel maliyetlerini finanse etmek için kullanıcılardan bildirimler ve depolama için mikro işlemler talep eder.

Ayrıca Status, merkezi olmayan özerk bir organizasyondur, bu da projenin merkezi bir yönetim otoritesine dayanmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, Status Network topluluk üyeleri, hangi ekosistem özelliklerinin uygulanacağı veya değiştirileceği gibi geliştirme üzerinde tam kontrole sahiptir. Bu topluluk liderliğindeki yönetişim modeli, Status yerel ERC-20 token’ı aracılığıyla etkinleştirili. SNT token sahipleri, projenin nasıl geliştirilmesi gerektiğine ilişkin teklifleri başlatabilir ve oylayabilir. Teklifler, Status Network’teki herhangi bir paydaş tarafından sunulabilir ve topluluk üyelerinin oylarının ağırlığı, sahip oldukları SNT token’larının miktarıyla orantılıdır. Ağın başlangıcında, topluluk öncelikle yazılımla ilgili konularda oy kullandı. Bununla birlikte, ağ büyümeye devam ettikçe, topluluğun hem sosyal hem de yapısal olarak giderek daha karmaşık sorunlarla yüzleşmesi ve çözmesi gerekecektir.

SNT, Status Network üzerindeki merkezsiz hizmetlere erişmek ve bunları güçlendirmek için de kullanılır. Bu, iletilen mesajlar ve çevrimdışı mesajlar gibi temel hizmetler için ödeme yapmanın yanı sıra, SNT sahiplerinin yakındaki kullanıcıları dijital para birimi ve varlıklarla takas etmeleri için bulmalarına olanak tanıyan Status ‘Teller Ağı gibi dApp’leri kullanmayı içerir. SNT ayrıca ağ katılımcılarını düğümleri çalıştırmaya teşvik etmek ve ödüllendirmek için kullanılır; bu, Status platformunun Status tarafından barındırılan kümedeki tüm node’lar çevrimdışı olsa bile sorunsuz çalışmaya devam etmesini sağlamaya yardımcı olur.

 SNT Coin Yorum ve Geleceği 2022

Status kripto platformunda, kullanıcı güvenliğini korumak ve güven sağlamak için tasarlanmış birçok özellik vardır. Birincil yöntem, henüz iletişim kurmadığınız ağ dışı bir kullanıcıya mesaj göndermek için SNT tokenlarını teminat olarak yatırmanızı gerektiren bir istenmeyen posta önleme mekanizması olan Tribute-to-Talk sürecidir. Kullanıcı mesajınızı doğrularsa teminat iade edilir. Mesaj alıcısı yanıt vermezse, tokenlar alıcıya verilir. Bu, ağda sahte hesapların ve spam mesajlarının oluşturulmasını engeller.

Ayrıca Status, paydaşların başka bir kullanıcının itibarını artırmak için token’ları yatırabilecekleri bir itibar modeli uygular: Status Ağı’ndaki kullanıcılar arasında bir güven ağı oluşturmaya katkıda bulunan biri için kefilliğin dijital bir versiyonu. Tartışma grupları, gruplarına katılmak için bir gereklilik olarak minimum bir itibar puanı bile belirleyebilir, bu da aktif sahte hesapları sürdürmenin maliyetini önemli ölçüde artırır.

Hesap güvenliğini artırmak için Status, her kullanıcı için benzersiz bir ortak anahtar kullanıcı adı oluştururken, cihaz kaybı veya erişilemezlik Statusunda hesapları kurtarmak için benzersiz bir yöntem sağlar. Kullanıcılara, diğer güvenilir kişilerle paylaşılabilecek beş kurtarma anahtarı verilir. Hesabı kurtarmak için bu anahtarlardan herhangi üçünün bir kombinasyonu kullanılabilir. Bu, blok zinciri cüzdanlarıyla ilişkili yaygın sorunlardan ve korkulardan birine karşı koruma sağlar: Tek bir başarısızlık noktası kalıcı bir varlık kaybına neden olabilir.

Status’un çok yönlü teklifi, mesajlaşma, sosyal medya, kripto cüzdanları ve Ethereum ekosistemi için bir uygulama mağazası unsurlarını kapsar: hepsi tek bir mobil portalda. Status, mahremiyete, sansüre karşı direnç ve topluluk odaklı geliştirmeye öncelik vererek, İnternet’teki mevcut standartlara kullanıcı odaklı bir alternatif sunar.

SNT 1Y graph coinmarketcap
Status (SNT) Grafiği

SNT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SNT Coin 0.864922 TL TL’den işlem görüyor. SNT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 16.31% değişim gösterdi. SNT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 41,097,999 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 104,935,558 $ dolar seviyesinde.

SNT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SNT Coin 0.026183 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle SNT Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,6759 dolarla kaydetti. Bununla birlikte SNT yılın en düşük seviyesini ise 0.03257 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner