Yükleniyor...

SODİMER Metaverse Okulu, İkinci Programına Başladı

Metaverse kavramının yayılmaya ve benimsenmeye başlamasıyla bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen insan sayısı da artmaya başladı.

sodimer

Metaverse kavramının yayılmaya ve benimsenmeye başlamasıyla bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen insan sayısı da artmaya başladı. Metaverse teknolojisiyle ilgili konferanslar düzenlenmeye, dersler verilmeye başlandı. Bu anlamda SODİMER, öncü olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER), metaverse eğitimlerinin ikincisi için hazırlıklarını tamamladı.

metaverse

SODİMER, bugün başlayacak metaverse eğitimleri için yazılı açıklama yaptı. SODİMER’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Teknolojinin gelişimiyle hızlanan dijital yaşam yeni bir döneme giriyor: Metaverse. Çok hızlı bir şekilde toplumsal yaşamımıza giren bu kavramın özellikleri, mümkünlüğü, avantaj ve dezavantajları ile yapısal özelliklerinin öncelikle öğrenilmesi ve kavranması gerekmektedir.

Dijitalleşen dünyada bilgi, hala en değerli güç ve bu gücün etkili kullanılması katma değerli bir yaşamın kurulması anlamına geliyor.”

SODİMER Metaverse Okulu, katılımcılara dijital dünyanın kullanıcısı değil, bu dünyanın içerik üreticisi olmasının yollarını açmaya hazırlandığı belirtti.

Katılımcıları 12 Derslik Eğitim Bir Programı Bekliyor

Bu amaçla kurulan SODİMER Metaverse Okulu, Mart ayında açtığı ilk programla yüzlerce katılımcıya eğitim verdi. Bugün başlayacak olan ikinci programında ise önde gelen kurumlarından akademisyenlerin katılacağı açılış paneliyle yine yüzlerce katılımcıya eğitim vermeye başlayacak.

SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan moderatörlüğünde gerçekleşecek olan açılış paneline; Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berna Beyhan, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Bilgin, ODTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pelin Angın ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Ergi Şener panelist olarak katılacaklar. Devamında ise katılımcılar, 12 derslik bir eğitim programına devam edecekler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x