Yükleniyor...

Solana Yazı kapıda: Bu memecoin’ler piyasayı kasıp kavurabilir!

Bir süredir sosyal medyada gündem olana Solana Summer (Solana Yazı), çeşitli memecoin'lerin yükselişiyle ilgi topladı.

solana yazı

Bir süredir sosyal medyada gündem olana Solana Summer (Solana Yazı), çeşitli memecoin’lerin yükselişiyle ilgi topladı.

Memecoin piyasasına yön veren Solana ekosistemi, son zamanlarda herkesin dilinde yer edindi. Düşük işlem ücretleri ve hız açısından memecoin trader’larının favori ağı haline gelen Solana, bu yaz daha fazla ön plana çıkabilir. Diğer trendlere oranla çok daha güçlü ilerleyen memecoin’ler, piyasanın da iyi gidişatıyla beraber daha fazla ilgi çekecektir. Peki 2024 boğa sezonuna Solana ekosistemindeki hangi memecoin’ler damga vurabilir?

solana sol 1

1- Açık ara zirvede: dogwifhat (WIF)

WIF, piyasa değeri açısından Solana ekosistemindeki memecoin’lerin ilk sırasında yer alıyor. 3,24 milyar dolar piyasa değerine sahip olan WIF, köpekli memecoin trendine adeta güç kattı. Bir süredir sessiz olan DOGE, SHIB ve FLOKI, WIF’in piyasayı sallamasıyla yeniden canlandı. Şu an için 3,25 dolardan el değiştiren popüler memecoin, 2024 boğasında adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor.

wif

2- Hikayesiyle ün yaptı: BOOK of MEME (BOME)

İkinci sırada ise 943 milyon dolar piyasa değeriyle BOME geliyor. Diğer memecoin’lerden hikayesiyle ayrışan BOME, özellikle de ilk çıktığı zamanlarda büyük bir ses getirmişti. “Cüzdana SOL gönder” akımının ilk ve en başarılı örneği olan BOME, oluşturduğu topluluk ve piyasaya çıkış şekli açısından memecoin tutukunlarının ilgisini çekiyor. Haberin yazımı itibarıyla BOME, 0,01367 dolardan işlem görüyor.

bome

3- Kedi trendini başlatabilir: cat in a dogs world (MEW)

Memecoin piyasası, şu ana kadar genellikle köpekler alemiyle kendisini gösterdi. Buna net bir örnek vermek gerekirse DOGE, SHIB, FLOKI ve BONK, gerçekten de yüksek piyasa değerlerine ulaştı. Fakat son zamanlarda kediler aleminde bir çıkış var. Pek çok kripto yatırımcısı, sıradaki memecoin furyasının kedi kategorisinde yaşanacağını düşünüyor. Bu kategoride en yüksek piyasa değerine sahip olan isim 434,8 milyon dolar ile MEW. 0,004892 dolardan alıcı bulan MEW, yeni bir akım ile bu yaza damga vurabilir.

mew solana sol

4- Kedi furyasında önemli bir aday: Popcat (POPCAT)

Olası bir kedi furyasından bahsetmişken POPCAT‘a değinmeden olmaz. MEW’den sonra en çok dikkat çeken kedili memecoin POPCAT, 383,4 milyon dolar piyasa değerine sahip. Arkasında büyük bir topluluk olan POPCAT, kedili memecoin trendinin başlaması halinde daha da üst seviyeleri hedeflemek isteyecektir. POPCAT’in anlık fiyatı ise 0,3913 dolardır.

popcat solana sol

5- Politik memecoin’lerin başını çekiyor: tremp (doland tremp)

Son zamanların belki de en çok ilgi gören memecoin’leri politik taraftan geldi. Birkaç gün önce eski ABD Başkanı Donald Trump‘ın kripto endüstrisine dair yaptığı açıklamalar, politik memecoin’leri uçuşa geçirdi. Özellikle de Donald Trump temalı memecoin’lere olan talep dikkat çekti. Tremp ise 118,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle politik memecoin’lerin başında geliyor. Tremp, güncel olarak 1,18 dolardan işlem görüyor. ABD Başkanlık seçimlerine giderek yaklaşılması, bu kategoriyi ön plana çıkartacak gibi duruyor.

tremp solana sol

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner