Yükleniyor...

Son Dakika! TCMB Nisan 2023 Faiz Kararını Açıkladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yılın dördüncü faiz kararı olan, Nisan 2023 politika faiz oranını sabit tuttu.

TCMB faiz

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yılın dördüncü faiz kararı olan, Nisan 2023 politika faiz oranını sabit tuttu.

27 Nisan 2023 tarihinde politika faiz oranına yönelik karar veren TCMB, beklenildiği üzere yüzde 8,5 oranında sabit tuttu. Daha önce TCMBMart ayına yönelik politika faiz oranını da yüzde 8,5 olarak sabit bırakmıştı. Son iki aylık faiz kararlarında sabit giden TCMB, yılın dördüncü faiz kararında da benzer hareket etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Böylelikle, TCMB Nisan 2023 politika faizi sabit kalmış oldu.

TCMB, Nisan 2023 Politika Faizini Sabit Bıraktı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Nisan 2023 politika faiz kararını açıkladı. TCMB, faiz oranını yüzde 8,5 seviyesinde sabit tuttu.

Konuyla ilgili basın bülteni yayımlayan TCMB, şunları söyledi;

“TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda güçlü göstergeler enflasyonda kalıcı düşüşe işaret edene ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşılana kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir. TCMB, kalıcı ve sürdürülebilir fiyat istikrarına yönelik kurumsal bir temel oluşturmak amacıyla Liraizasyon Stratejisini uygulayacaktır. Fiyatlar genel seviyesindeki istikrar, ülke risk primindeki düşüş, para ikamesindeki geri dönüş ve döviz rezervlerindeki artış eğiliminin devam etmesi ve finansman maliyetlerindeki kalıcı düşüş yoluyla makroekonomik istikrarı ve finansal istikrarı destekleyecektir. Bu, sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam etmek için yatırım, üretim ve istihdam için uygun bir temel oluşturacaktır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x