Yükleniyor...

Sony ve KIRKBI, Epic Games’in Metaverse Planları İçin 2 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Sony ve KIRKBI, Epic Games'in metaverse planları için 1'er milyar dolarlık yatırım yaptı.

sony

Sony ve KIRKBI, Epic Games’in metaverse planları için 1’er milyar dolarlık yatırım yaptı.

Epic Games’e gelen yatırımlarla firmanın değerlemesi 31,5 milyar dolara ulaştı.

Dünyaca ünlü battle royale oyunu Fortnite’ın yapımcısı Epic Games, 2 milyarlık bir fon aldığını ve böylelikle 31.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştığını duyurdu. Sony ve LEGO markasının sahibi KIRKBI, 1’er milyar dolarlık yatırım yaptı. Sony daha önce de Temmuz 2020 ve Nisan 2021’de 450 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Epic Games, bugün yaptığı duyuruda “şirketin metaverse meydana getirme vizyonunu ilerletmek ve devam eden büyümesini desteklemek için” fon topladığını belirtti. Yapılan duyuru, fonların ne şekilde harcanacağına dair bir ayrıntı paylaşmadı.

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yaratıcıların ve kullanıcıların zamanlarını paylaştığı bir alan olan metaverse’deki ilişkimizi derinleştirmek için Epic’e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz”

KIRKBI CEO’su Søren Thorup Sørensen, Epic Games’i “gelecekteki metaverse planları için” desteklemekten memnun olduklarını dile getşrdş.

Epic CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney, toplanan fonun metaverse inşa etmek için kullanılacağını belirtti ve oluşturulan metaverse’ün “oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve yaratıcıların bir topluluk oluşturup gelişebileceği” bir alan olarak nitelendirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x