Yükleniyor...

Spotify, Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor

Spotify, metaverse evrenine dahil olan ilk müzik streaming platformu olmaya hazırlanıyor.

spotify

Spotify, metaverse evrenine dahil olan ilk müzik streaming platformu olmaya hazırlanıyor.

Büyük şirketlerin metaverse hamleleri hız kesmeden devam ediyor.

İsveç merkezli şirket, metaverse üzerinde kendi adasını inşa edecek. Ada, kullanıcılara dans edebilecekleri ve hikayelerini paylaşabilecekleri müzik temalı bir ortam sağlayacak.

Spotify, metaverse planını hayata geçirmek için, oyuncuların bu pazarda deneyimler oluşturmasına ve paylaşmasına izin veren, çok oyunculu bir çevrimiçi oyun olan Roblox ile ortaklık kurdu.

Spotify’ın Roblox adası, markasıyla tutarlı bir stile sahip olacak. Adada yeşil renk baskın bir unsur olarak öne çıkacak.

Spotify’ın adası aynı zamanda oyunun bir parçası olacak. Ücretsiz içerikler kazanmak için kalp şeklindeki “Like” simgeleri toplanabilecek.

Streaming devi ayrıca, oyun içerisinde yer alan sanal ürünlerin, sanatçılara hayranlarıyla etkileşim kurma fırsatı verirken aynı zamanda para kazanmalarını da sağlayacağına inanıyor.

Bir Spotify temsilcisi, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu dinamik evren aracılığıyla, hayranların yeni sound’lar üzerinde bağlantı kurmaları, işbirliği yapmaları, dijital mekanlarda sosyalleşmeleri ve özel sanal ürünlere erişmeleri için bir alan yaratıyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x