Yükleniyor...

SuperRare (RARE) Nedir?

SuperRare, dijital sanat eserlerinin oluşturulmasını ve dağıtımını kolaylaştırmak adına sanatçılar ve koleksiyoncular için oluşturulmuş bir ağdır.

RARE nedir nasil alinir

SuperRare, dijital sanat eserlerinin oluşturulmasını ve dağıtımını kolaylaştırmak adına sanatçılar ve koleksiyoncular için oluşturulmuş bir ağdır.

SuperRare (RARE) Nedir?

Değeri 200 milyon doları aşan SuperRare, birçok dijital sanat eserinden oluşan NFT pazar yeri olarak nitelendirilmektedir. 2018 yılında piyasada yer alan proje, ilk kripto sanat pazarı olarak ifade edilmektedir. Pazar yeri, herkesin SuperRare sanat eserlerini satın almasına veya satmasına izin veren müzayedeleri ve ikincil pazarları desteklemektedir. SuperRare ağı, sanatçılar tarafından yaratılan özgün dijital sanat eserlerinin alım satımının yapıldığı merkezi olmayan bir organizasyondur.

SuperRare alanlar, küratörler veya sanatçılar tarafından sanat eseri yayınlamak, tanıtmak ve satmak veya müzayede düzenlemek için kullanılan dijital sanat galerileri olarak tanımlanmaktadır. Projenin finansmanı olan yerel kripto parası RARE Coin’dir. SuperRare topluluğunun yönetişim token’ı olarak çalışan RARE, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 token’ıdır.

SuperRare Governance Council tarafından yürütülen RARE Coin, sahipleri tarafından yönetilmektedir. SuperRare, diğer platformların aksine kitlelere hitap etmemektedir. Bunun yerine yüksek net değere sahip koleksiyoncuları ve yüksek kaliteli içerik oluşturucuları hedefleyen bir ağ oluşturmaya odaklanmıştır.

SuperRare (RARE) Nasıl Çalışır?

Protokol, birlikte çalışan iki ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar, SuperRare Spaces ve SuperRare DAO’dur.

SuperRare Spaces, yayınlanması için SuperRare aracılığıyla, topluluk tarafından onaylanmış galeriler olarak tanımlanmaktadır. Koleksiyoncular ve topluluk üyelerinin çalışmalarını öne çıkarmasını sağlamaktadır. RARE sahiplerinden oluşan bir topluluk oyu ile seçilen bir operatör tarafından her alan denetlenir. Seçilmiş operatörler, sanatçıları seçer, katılır ve pazarlar. Alanları aracılığıyla tüm satışlardan komisyon kazanmış olur.

SuperRare DAO, SuperRare tarafından tüm platform komisyonların ve ücretlerin gönderildiği yerdir. 7 kişilik bir yönetişim konseyidir. Topluluk hazinesini, 7 kişidenden 4’ü çok imzalı bir cüzdan aracılığıyla kontrol etmektedir.

SuperRare Nedir

SuperRare (RARE) Farkı Nedir?

SuperRare, kitlelere hitap etme konusunda diğer platformlardan ayrılır. Yüksek net değere sahip koleksiyoncuları ve yüksek kaliteli içerik oluşturucuları hedefleyen bir ağ oluşturmayı amaçlamıştır.

SuperRare, geliştirilen birçok blockchain projesinden farklılık göstermektedir. Bunun sebebi, ele aldığı ve çözümlediği temel sorunlardır. Her alan kendi markasına ait ERC-721başlatabilir ve bu yolla her alan, kendi egemen kripto sanat galerisini oluşturabilmektedir.

SuperRare, kendisini yöneten darp sözleşmeleri ile sanatçıların özel bir NFT darp sözleşmesi dağıtmasına ve sanatlarının satışına olanak tanımaktadır. Sanatçılar, farklı sanatçılar ile bir sözleşme imzalamanın yanı sıra kendi yaratıcı platformlarını oluşturabilmektedir. Sanatçılara destek veren geliştiricilerin ekledikleri benzersiz ögeler ile SuperRare projesi, diğer projelere göre farklılık göstermektedir.

RARE Coin Nereden Ve Nasıl Alınır?

RARE Coin, Binance, Kraken, Gemini, LBank, Gate.io, SushiSwap, MEXC, WazirX, Phemex, Uniswap (V3), Tokocrypto, Bitrue, BKEX, BitMart, WhiteBIT, CoinDCX, Nominex, BingX, AEX, LATOKEN gibi birçok borsada listelenmektedir.

Satın almak isteyenler için RARE Coin’in listelendiği borsalardan herhangi biri tercih edilir ve web sitelerine erişim sağlanır. Tercih edilen borsada üyelik oluşturulur ve hesap açma işlemlerinin ardından kimlik doğrulama gerçekleştirilir. Sonrasında hesap doğrulanır ve para gönderilir. İstenilen miktarda kripto alım satım ekranı kullanılarak RARE alış emri oluşturulur. Tercih edilen emir ile birlikte satın alınan RARE Coin’ler ile alım satım yapılabilir ya da farklı bir adrese transfer edilebilir.

SuperRare (RARE) Fiyatı

Şu anda 1 SuperRare 3.61 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 SuperRare 0.111658 $ dolardır.

SuperRare fiyatı son 24 saatte -0.89% değişim ile şu anda 3.61 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki SuperRare hacmi 2,607,363 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 77,622,161 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner