Yükleniyor...

Sushi DAO, SEC ile İş Birliği Yapacak

Sushi DAO, bugün yaptığı bir açıklamada ekipten bazı kişilere SEC ile ilişkili bir dava celbi geldiğini aktardı.

sushi

Sushi DAO, bugün yaptığı bir açıklamada ekipten bazı kişilere SEC ile ilişkili bir dava celbi geldiğini aktardı.

Sushi DAO bugün yaptığı açıklamada, Sushi DAO ve Baş Aşçı Jared Gray’e ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir mahkeme celbi geldiğini aktardı.

Sushi DAO SEC ile İş Birliği Yapıyor

Sushi ekibinin baş aşçısı Jared Gray, bir forum gönderisinde “Sushi DAO Yasal Savunma Fonu” oluşturmayı önerdi ve bunun temel katkıda bulunanlar için yasal maliyetleri karşılayacağını söyledi. Teklif, temel katkıda bulunanlar için 3 milyon dolarlık USDT‘nin sağlanmasını ve ilk 3 milyon doların kullanılması durumunda 1 milyon dolarlık USDT’nin daha mevcut olmasını öneriyor.

SUSHI

Forum gönderisinde şu açıklamalarda bulunuldu:

 “SEC ile işbirliği yapıyoruz. Devam eden soruşturmalar veya diğer yasal konular hakkında kamuoyuna açıklama yapmayı düşünmüyoruz.”

Teklife göre fon, “Sushi 2.0″ın onaylandığı Nisan 2022’den bu yana projenin bir parçası olan temel katkıda bulunanların avukatlık ücretlerini ve diğer masraflarını karşılayacak. Fonlar, herhangi bir yasal işlem bitene kadar ödenecektir.

Forum gönderisindeki ilk yorumlardan biri, Sushi olarak bilinen DAO’nun nasıl mahkemeye çağrıldığını sordu ve kullanıcı, DAO üyesi olmasına rağmen bunu almadığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner