Yükleniyor...

SushiSwap Nedir? SUSHI Coin

SushiSwap, merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap'ın yeni özellikler eklenerek şekillenmiş halidir.

SushiSwap nedir

SushiSwap, merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’ın yeni özellikler eklenerek şekillenmiş halidir. Kendine ait akıllı sözleşmeleri bulunur.

SushiSwap Nedir, Nasıl Çalışır?

Uniswap’ın forklanması ile oluşturulan SushiSwap, 2020 yılında geliştirilmiştir. Kendine ait akıllı sözleşmeleri bulunan SushiSwap, merkeziyetsiz bir borsadır (DEX). Dağıtık yapıda çalışır ve herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan eşler arası işlemlerin yapılmasını sağlar. SushiSwap platformunun kendine ait otomatik piyasa yapıcısı (AMM) ile çalışır.

Gelişmiş topluluk dostu şeklinde çalışır ve geleneksel borsaların aksine, kullanıcılar tarafından likidite bulunabilen bir DEX’tir. SushiSwap kullanıcıları piyasa yapıcıdır. Ayrıca, platformda işlemler için onay mekanizması kullanılmaz. Bu sayede kullanıcılar, onay olmadan daha hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmiş olur.

SushiSwap kullanıcıları, varlıklarını takas etmek için kullanabilecekleri havuzları oluşturmak ve yönetmek için akıllı sözleşmelerden yararlabilmektedir. platformdaki herkes rahatça işlem yapabilir ve likidite havuzuna katkıda bulunabilmektedir. Merkeziyetsiz olan SushiSwap platformu, merkezi bir yapı ile değil, akıllı sözleşmeler ile korunmaktadır.

Platform, varlıkların diğer kripto paralar ile takas edilmesine, alınıp satılabilmesine ve stake edilmesine izin vermektedir. Ayrıca SushiSwap platformunun, bir kaldıraçlı borç verme protokolü bulunmaktadır. Borç verme protokolü olan Kashi ile, kullanıcılar borç alıp verebilmekte ve faiz geliri elde edebilmektedir. Bunların yanı sıra SushiSwap, merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) ve düşük işlem ücretleri sunmaktadır.

SUSHI

SUSHI Coin Nedir?

SushiSwap borsasının yerel token’ı SUSHI Coin’dir. SUSHI Coin, bir yönetim token’ıdır. Bu sebeple SushiSwap, UnıSwap’tan ayrılır. SushiSwap’ın farkı, UnıSwap’in bir token’ının olmamasından kaynaklanır. Platformdaki birçok işlemi gerçekleştirmek için kullanılan SUSHI Coin, platform için merkeziyetsizliğin bir anahtarıdır.

Sahipleri SUSHI Coin ile, takas işlemlerinde, stake etmede ve kredi vermek için kullanabilir. Ayrıca likidite madenciliği de yapabilmektedir. SUSHI Coin’in kullanımı oldukça kolaydır. Anasayfada Ethereum cüzdanına bağlanılabilir ve anında işlem gerçekleştirilebilir. Likidite havuzlarına transfer işlemleri de bu sebeple kolaylaşmaktadır. Sushi Coin, likidite madenciliği için ödül kazandırmaktadır. Ayrıca, protokol için ödenen ücretlerin bir kısmı iade edilmektedir. Kullanıcılar platform yönetimine katılabilir ve iyileştirme teklifleri sunabilmektedir.

SUSHI Coin Nasıl Ve Nereden Satın Alınır?

SushiSwap platformu için merkeziyetsizliğin bir anahtarı olan SUSHI Coin birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara; Binance, Huobi Global gibi borsalar örnek verilebilir. SUSHI Coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle tercih ettikleri platforma üye olmalıdır. Üyelik işlemlerini gerçekleştirmeli ve hesap doğrulamalıdır. Kimlik ve hesap doğrulama işlemlerinin ardından alım satım ekranı açılmalı ve istenilen miktarda SUSHI Coin alınmalıdır. Satın alınan SUSHI Coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

SUSHI Coin Fiyatı

Şu anda 1 SushiSwap 26.86 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 SushiSwap 0.818562 $ dolardır.

SushiSwap fiyatı son 24 saatte 0.55% değişim ile şu anda 26.86 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki SushiSwap hacmi 16,373,074 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 157,543,270 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner