Yükleniyor...

Taraftar token’larının Şampiyonlar Ligi Paribu!

Paribu, taraftar token'larını Türkiye’de ilk listeleyen ve bu kategoride yüksek işlem hacmine sahip kripto para işlem platformu olarak yer alıyor.

IMG 5411

Paribu, taraftar token’larını Türkiye’de ilk listeleyen ve bu kategoride yüksek işlem hacmine sahip kripto para işlem platformu olarak yer alıyor.

Nedir?

Taraftar token’ı (fan token), kulüp ve sanatçılarla hayranları arasında köprü kuran ve onlara çeşitli imkanlar sunan bir token’dır. Futbol kulüplerinin taraftar token’ları daha yaygın bilinse de farklı branşlardaki spor kulüpleri veya sanatçıların da taraftar token’ı bulunmaktadır. Paribu, Türkiye’de taraftar token listeleyen ilk kripto para işlem platformu olmasının yanı sıra, Ağustos 2021’de Fenerbahçe iş birliği yapıp, Fenerbahçe Token’ı piyasaya sürdü. 

Neler var?

Taraftar token’ı sahipleri, ilgili kulüp ya da sanatçının etkinliklerinde indirimli bilet alma, onlar tanışma gibi ayrıcalıklara sahip olabilir. Bir spor kulübünün sahaya çıkış şarkısı ya da sanatçının albüm kapak fotoğrafını seçmek için oylamalara katılabilir. Paribu kullanıcılarının cüzdanlarında tuttuğu taraftar token’larının değeri, global değerin yüzde 44,40’ına eşittir. 

Paribu’da 24 taraftar token’ı listelenmektedir:

​​Fenerbahçe Token (FB), AC Milan Fan Token (ACM), Alfa Romeo Fan Token (SAUBER), Argentine FA Fan Token (ARG), Arsenal Fan Token (AFC), AS Monaco Fan Token (ASM), AS Roma Fan Token (ASR), Aston Martin Fan Token (ASTON), Aston Villa Fan Token (AVL), Atletico de Madrid Fan Token (ATM), Barcelona Fan Token (BAR), Everton (EFC), Galatasaray Fan Token(GAL), Göztepe Fan Token (GOZ), Inter Milan Fan Token (INTER), Italian National Football Team Fan Token (ITA), Juventus Fan Token (JUV), Manchester City Fan Token (CITY), Napoli Fan Token (NAP), Paris Saint-German Fan Token (PSG), Portugal NT Fan Token (POR), Sevilla FC Fan Token (SEVILLA), Trabzonspor Fan Token (TRA), Valencia Fan Token(VFC).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner