Anasayfa Altcoin Haberleri Telegram'ın Başarısız Kripto Para Birimine Son Verildi

Telegram’ın Başarısız Kripto Para Birimine Son Verildi

ABONE OL:google-news

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun devreye girmesiyle Telegram’ın ‘TON’ adlı kripto para birimine son verildi.

Ancak bu durumda perakende yatırımcılar tam bir geri ödeme alacak mı, bu durum merak konusu oluyor.

Bir ‘Ton’ Para Topladılar

Telegram; “yoğun olarak şifrelenmiş”, bulut tabanlı anlık mesajlaşma ve IP üzerinden ses aktarım hizmetidir. Mesajlaşma uygulaması, sunulan gizlilik özellikleri nedeniyle kripto para kullanıcıları arasında özellikle popülerdir. Hesaplar bir süre kullanılmadığında bile “kendini yok edebilir”.

Telegram, kripto para kullanıcıları arasında olan popülerliğini, bir kripto para birimi ile taçlandırarak; platformdan para kazanmaya çalıştı.

Telegram, 2018’de TON’un ilk kripto para teklifindeki (ICO) yatırımcılardan 1.7 milyar doların üzerinde para topladı. Yatırımcılar, TON tokenine sürülerek akın etti.

Ekim 2019’a gelindiğinde ise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu; kayıtlı olmayan menkul kıymetler teklifi için şirkete karşı dava açtı.

Telegram suçlamaları reddetti ancak bu hafta SEC adlı komisyon tarafından 18,5 milyon dolar ceza kesildi. Telegram ayrıca, ICO sırasında toplanan 1.7 milyar dolarlık fonun 1.2 milyar dolarını iade etmeyi kabul etti.

Ancak bu fonları iade etmek, fonlar toplandıktan sonra ve çok fazla el değiştirdikten sonra oldukça meşakkatli olacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynaknewsbtc
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

917BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,348TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar