Yükleniyor...

Tether ve USDC Arasındaki Fark 16 Milyar Dolar Oldu

Yıl içerisinde Tether (USDT) ve USDC arasındaki piyasa değeri farkı 10 milyar dolar iken Binance'in stablecoin rakiplerini sınırlamaya yönelik attığı adımların sonucunda 16 milyar dolara çıktı.

Tether ve USDC Arasindaki Fark 16 Milyar Dolar Oldu

Yıl içerisinde Tether (USDT) ve USDC arasındaki piyasa değeri farkı 10 milyar dolar iken Binance’in stablecoin rakiplerini sınırlamaya yönelik attığı adımların sonucunda 16 milyar dolara çıktı.

Bu fark 16 milyar dolara dayanmış ve oldukça büyük bir fark olsa da senenin başında bu farkın 36 milyar dolar olduğunu da unutmamak lazım.

İki Büyük Stablecoin Arasındaki Piyasa Değeri Farkı Artıyor

Ethereum ağında da bulun ve yılın başlarında USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) arasındaki piyasa değeri farkı 36 milyar dolar iken, Binance’in stablecoin rakiplerine karşı olan tutumu sebebiyle 10 milyar dolara kadar düşmüştü. Bu fark şimdi ise 16 milyar dolara geldi.

Aynı zamanda Circle tarafından çıkarılan USDC, bazı olumsuzluklara maruz kaldı. Binance, hafta sonu boyunca USDC, Pax Dollar (USDP) ve True USD (TUSD) kullanıcı bakiyelerini ve mevduatlarını kendi Binance USD (BUSD) stabil kripto para birimine dönüştürmeye başlayacağını duyurdu.  Binance, BUSD’ye öncelik vermek için USDC, USDP ve TUSD stablecoin desteğini sonlandıracağını duyurmuştu.

usdc

Şirket gerçekleştirdiği açıklamada, “likiditeyi ve sermaye verimliliğini artırmak maksadıyla” 29 Eylül’de başlayacak bir “BUSD Auto-Conversion”u duyurmuştu.

Ardından gelen açıklamalarda ise Binance, şu anda Tether’i (USDT) Binance USD’ye (BUSD) otomatik dönüştürme planı olmadığını doğrulamıştı, ancak bunun değişebileceğini belirtmişti. Ayrıca, hareketin kullanıcılar için likidite ve sermaye verimliliğini artırma kararı olduğunu da açıklama değinmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner