Three Arrows Capital'in CEO'su Su Zhu'ya Göre Bitcoin (BTC), Çok Nadir Bir Satın Alma Sinyali Verdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu’ya Göre Bitcoin (BTC), Çok Nadir Bir Satın Alma Sinyali Verdi

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in kurucu ortağı ve CEO'su Su Zhu, Bitcoin'in (BTC) nadir bir yükseliş sinyali verdiğini söyledi.

bitcoin btc yukselis sinyal

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortağı ve CEO’su Su Zhu, Bitcoin’in (BTC) nadir bir yükseliş sinyali verdiğini söyledi.

Zhu, Bitcoin’in dormancy flow metriğinin tarihte daha önce beş kez görülen bir seviyeye ulaştığına dikkat çekiyor.

“BTC’de bu metrik çok nadirdir. Tarihte sadece altı kez görüldü.”

FI1eRUDVIAcAPxs
Kaynak: Su Zhu/Glassnode/Twitter
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu metrik, harcanan her bir kripto paranın hareket ettirilmeden önce hareketsiz kaldığı ortalama gün sayısını ifade eder. Metrik, piyasadaki düşüşleri zamanlamak ve boğa piyasasının nispeten normal koşullarda kalıp kalmadığını değerlendirmek için kullanılabilir. Zhu’nun dikkate değer bulduğu bir başka zincir üstü Bitcoin metriği, likit olmayan arzıdır. Likit olmayan arz, çok az satış geçmişi olan cüzdanlardaki BTC’yi ifade eder. Likit olmayan arz arttığında, BTC üzerinde satış baskısı olmadığını gösterir ve ralli şansını artırır.

“Likit olmayan arz, Ocak 2019’dan Nisan 2021’e kadar olan birikim eğilimi doğrultusunda Temmuz 2021’den bu yana keskin bir şekilde artıyor.”

FI0WPCEUYAEmQk5

Zhu’ya göre, Bitcoin genel bir yükseliş piyasası yapısı ile uzun bir birikim döneminde.

“Bitcoin, 2021’in yatay birikim fonunda nispeten daha sessiz bir yıl olmasıyla birlikte, çok yıllı bir yüksek zirveler ve daha yüksek düşüşler sürecinde. Bu durumda tepeden satın almak veya dipten satmak oldukça tehlikeli olabilir, bu da al+tut’un önemli ölçüde düşük performans göstermesine yol açar.”

Yazım sırasında, Bitcoin gün içinde %2’lik artışla 42.800 dolardan işlem görüyordu. Ancak kripto para Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara bakınca hala bu seviyeden yaklaşık %40 oranında geride.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x