Yükleniyor...

Trader’lar sahnede: Üç memecoin’de dikkat çeken işlemler

Tader'ların son günlerde memecoin'ler üzerinde yaptığı işlemler dikkat çekti.

trader'lar memecoin satin aldi

Tader’ların son günlerde memecoin’ler üzerinde yaptığı işlemler dikkat çekti. Usta trader’lar, gündemde yer alan üç memecoin’e yüklü giriş yaptılar.

Uzun süredir düşüş yönlü hareket eden ve kripto yatırımcılarını bezdiren altcoin’ler, spot Ethereum ETF’lerin gündemi meşgul etmesiyle yeniden yükselişe geçtiler. Birçok altcoin’de, yüzde 50’nin üzerinde yükseliş görüldü.

Özellikle memecoin’lere para girişi devam etti. Piyasanın pozitif görünümünden faydalanan trader’lar, çeşitli memecoin’lerde işlem yapmaya başladı.

Lookonchain, son günlerde dikkat çeken cüzdan hareketlerini derledi. Bu cüzdanlar, üç memecoin’de yüklü miktarda alım yaptı.

trader memecoin satın alma

Zincir üstü verilerde üç memecoin öne çıktı

Lookonchain, X üzerinden yaptığı paylaşımlarda üç memecoin’de gerçekleştirilen yüklü alımları öne çıkardı. Zincir üstü araştırma platformu, trader’ların yeniden sahneye çıktığının altını çizdi.

Lookonchain, özellikle Solana ağında piyasaya sürülen CAT isimli memecoin’de gerçekleştirilen işlemlere dikkat çekti. Araştırma platformuna göre, birisi yeni bir cüzdan oluşturdu ve 632 milyon CAT (toplam arzın yüzde 62’si) satın almak için 1.370 SOL (230 bin dolar) harcadı. Bu cüzdan, henüz yeni piyasaya sürülen memecoin’e yaptığı yüklü alım ile çeşitli iddiaları da beraberinde getirdi.

Lookonchain’e göre, bu kişi proje içinden birisi ve yükselişi tetikleyecek bir hamle yaptı. Verilere göre, söz konusu cüzdan, memecoin’de yükseliş gerçekleştikten sonra elinde bulunan CAT’lerin bir kısmını sattı ve 29.525 SOL (5 milyon dolar) elde etti.

CAT memecoin’inde yüklü alım yapan tek kişi bu cüzdan değildi. Lookonchain’e göre, piyasa yapıcı şirket Wintermute, gece saatlerinde 37,86 milyon CAT satın almak için 1.800 SOL (301 bin dolar) harcadı. Wintermute, bu işlemden 900 bin dolara yakın realize edilmemiş kâr elde etti.

Trader’ların yöneldiği bir başka memecoin ise HARAMBE oldu. Bir trader, bir gün önce yeni bir kripto cüzdanı oluşturdu. Bu cüzdana 661 SOL (116 bin dolar) çekti. Trader, 1,94 milyon HARAMBE satın almak için 650 SOL (114 bin dolar) harcadı. Trader’ın popüler memecoin’de 20 bin dolara yakın realize edilmemiş kazancı bulunuyor.

HARAMBE, Elon Musk’ın yapmış olduğu bir sosyal medya paylaşımıyla yüzde 30’a yakın yükseliş yaşadı. Bu nedenle trader’ın bir gün öncesinde yaptığı satın alma işlemi “bu kadarı da tesadüf mü?” dedirtti.

Lookonchain, bir memecoin trade işlemini daha gün yüzüne çıkardı. Araştırma platformu, “Ne çılgın bir satın alma!” başlığıyla yaptığı sosyal medya paylaşımında, bir balina cüzdanının sadece 2 gün içinde Binance’ten 1,32 trilyon PEPE (18,2 milyon dolar) satın aldığını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner