Yükleniyor...

TRON (TRX) Fiyat Tahminleri, TRON Coin Yorumları ve Daha Fazlası

Bu yazımızda kısaca TRON nedir-ne değildir, TRX nedir, TRON coin yorumları, TRON (TRX) fiyat tahminleri ne yönde gibi birçok konuyu ele alacağız.

tron trx fiyat tahminleri tron coin yorumlari ve daha fazlasi

Bu yazımızda kısaca TRON nedir-ne değildir, TRX nedir, TRON coin yorumları, TRON (TRX) fiyat tahminleri ne yönde gibi birçok konuyu ele alacağız.

TRON kimisine göre yeni Bitcoin, kimisine göre ise şişirilmiş bir balon. Öte yandan kim ne derse desin TRON, aracıların olmadığı, merkeziyetsiz yeni nesil bir eğlence platformu olarak öne çıkıyor.

Kısaca TRON Nedir? TRON Coin Nedir?

Kendini merkeziyetsiz yeni nesil eğlence eğlence platformu olarak tanımlayan TRON, kullanıcılarının içeriklerini dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir insan ile dilediği şekilde paylaşabilmesini sağlamayı hedeflemektedir. Platform tüm operasyonlarını yönetebilmek ve kayıtları tutabilmek için Blockchain (blokzincir) teknolojisini kullanmaktadır. Platform üzerinden Ethereum platformunda olduğu gibi platform token’ları üretebilmek mümkündür. Öte yandan kendisini Ethereum ile karşılaştıran TRON, en büyük dağıtık bilgisayar ağı olan Ethereum’un saniyede ancak 25 işlem gerçekleştirirken, kendisinin 2000 işlem gerçekleştirebildiğinin altını çizmektedir.

TRON platformunun coin’inin ismi, başka bir deyişle TRON coin’in ismi TRONIX’dir ve kısaltması TRX’dir.

Detaylı TRON (TRX) nedir rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

TRON’un Odaklandığı Sorunlar ve Sunduğu Çözümler

YouTube’da bir içerik üreticisi olduğunuzu farzedelim. Reklam geliri elde edebilmek için minimum 10 dakikalık videolar çıkartıyor ve bu 10 dakikalık videoları çekmek ve montajını yapabilmek için saatlerinizi ve hatta günlerinizi harcıyorsunuz. Peki siz 10 dakikalık bir videodan reklam gelirini alırken YouTube ne yapıyor? %30-%40’lara varan oranlarda gelirinize ortak oluyor. Bir bakıma YouTube, Spotify, Facebook gibi platformlar aslında içerik üreticileri için bir komisyoner konumunda. Ve hatta bu platformlar içeriklerinize sansür getirme hakkına da sahipler.

Bu noktada Blockchain’den güç alarak öne çıkan TRON platformunun temel amacı, dünya çapında ücretsiz eğlence içeriği ekosistemi yaratmak. Aracıları ortadan kaldıran platform, tüm geliri içerik üreticisine vermeyi planlıyor. Burayı daha açık hale getirecek olursak; TRON ağının bir kullanıcısının tıpkı YouTube için yaptığı gibi 10 dakikalık bir video ürettiğini düşünelim. İçerik üreticisi bu videoyu TRON Blockchain’inine yükleyebilir ve izlenme, beğenme veya beğenilmemesine göre gelir elde eder. TRON, içerik üreticisinin gelirinden herhangi bir kesinti yapmaz. Platform bir videonun başarılı olup olmadığını belirlemeyi ise tümüyle TRON topluluğuna bırakıyor. Bu sayede merkezi kontrol ve sansür ortadan kaldırılıyor ve kötü amaçlı içerikler elimine edilmiş oluyor.

TRON’un Arkasında Kim Var? TRON Kimin?

TRON platformunun yönetimi Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan TRON Vakfı’nın elinde. Vakıfın edindiği misyon ise TRON ağının şeffaflık, adalet ve açıklık ilkelerine dayanarak çalışmasını sağlamak. Vakfın denetimi ise Singapur Şirketler Hukuku ve Muhasebe ve Düzenleme Kurumu’nda. TRON Vakfı’nın ekibinin başında ise Justin Sun yer almaktadır. Sun, TRON Vakfı’nın hem CEO’su ve hem de kurucusudur.

TRON Coin Yorum(ları)

Ethereum Blockchain’inde çalıştığı dönemde birçok insanın mesafeli durduğu TRON (TRX), kendi ağına geçtiğinden bu yana birçok önyargıyı kırmış, token’dan coin’liğe terfi etmiştir.

2017’nin Aralık ayından 2018’in Ocak ayına kadar yatırımcısına %2000 gibi devasa bir oranda getiri sağlayan TRON, Steem, DLive gibi birbirinden değerli satın alımlarla da yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Kendini kanıtlamış birçok kripto para borsasında da listelenen TRX, her zaman yatırımcısına büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor. Özellikle oldukça hırslı olan Justin Sun’ın platformun geleceği için yapabileceklerinin bir sınıcı yok gibi görünüyor. Öyle ki Sun’ın bu durumu birçok yatırımcıyı memnun ederken birçok yatırımcıyı da korkutuyor.

TRX Fiyatı

Şu anda 1 TRON 3.89 TL TL‘dir. Ayrıca 1 TRON 0.120898 $ dolardır. 1 TRON karşılığında 3.89 TL Türk Lirası veya 0.120898 $ dolar alınabilmektedir. TRON fiyatı son 24 saatte -2.26% değişim ile şu anda 3.89 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki TRON hacmi 325,310,791 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 10,565,722,336 $ dolardır.

TRX Fiyat Hesaplayıcı

TRX Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Nereden TRX Alabilirim?

Oldukça popüler bir kripto para birimi olan TRX, birçok büyük yerli-yabancı kripto para borsasında listelenmektedir. TRX’i Paribu gibi dev yerli kripto para borsalarının yanısıra, OKEx gibi dev yabancı kripto para borsalarından da alabilirsiniz. TRX aldıktan sonra al-sat yapmayacaksınız, coin’lerinizi güvenlik için borsada tutmak yerine oluşturacağınız bir cüzdandan saklamanızda fayda olacağının altını çizelim. Detaylı TRX satın alma rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

TRX’lerimi Nerede Saklayabilirim?

Bir borsadan satın aldığınız TRX’lerinizi güvenliğiniz için bir cüzdanda saklamanızda fayda var. Kripto para piyasasında önemli bir detay vardır. O da herhangi bir coin’e benim diyebilmeniz için kendi pricate key’inize sahip olmanızdır. TRON topluluğu tarafından geliştirilmiş TRX cüzdanlarını TRON’un resmi web sitesi üzerinden işlerim sisteminize göre indirebilir ve kullanabilirsiniz. TRX cüzdanları Android, Web, Chrome, iOS ve Masaüstü olmak üzere kullanıcıların tam ihtiyacını karşılayacak şekilde birçok platform için sunulmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner